Firma Kemper na targach STOM

Preview
kemper
Reklama
Reklama

Nowe i znane systemy do filtracji dymu spawalniczego zaprezentuje w czasie targów STOM niemiecka firma Kemper GmbH. Zobaczymy m.in. system wentylacji pomieszczeń CleanAirTower, zaawansowany system kontroli powietrza AirWatch oraz urządzenie do odciągu powietrza z palnika spawalniczego VacuFil 125.

System kontroli powietrza AirWatch za pomocą czułej technologii laserowej rozpoznaje w powietrzu nawet cząstki poniżej 0,3 mikrometra i stale kontroluje jakość powietrza w hali spawalniczej. Oprócz pomiaru pyłu AirWatch dokonuje również pomiaru tlenku azotu (NO), temperatury, wilgotności powietrza oraz tlenku węgla (CO). System nie tylko pokazuje te wartości, ale również steruje urządzeniami filtracyjnymi na podstawie zapisanych wartości granicznych.

Reklama

Przenośny odciąg VacuFil 125 zaprojektowany został do ciągłej pracy przy odciąganiu dymu spawalniczego w miejscu jego powstawania i jest kompatybilny z różnymi palnikami spawalniczymi. Dzięki parametrom systemów spawalniczych zapisanych w oprogramowaniu VacuFil 125 jest w stanie zapewnić niemal idealną wydajność odciągu. Urządzenie uwzględnia przy tym cechy najróżniejszych palników, jak np. indywidualny spadek ciśnienia lub nasycenie filtra.

Oprócz nowości firma KEMPER zaprezentuje również różne urządzenia z produkcji seryjnej. Wieża filtracyjna CleanAirTower pozwala oczyszczać powietrze zgodnie z zalecaną zasadą wentylacji warstwowej oraz zbierać pył w sposób bezkontaktowy. Wieża filtrująca oddziela przy tym z powietrza ponad 99,9% niebezpiecznych cząstek. W obszarze systemów przenośnych KEMPER zaprezentuje paletę urządzeń mobilnych, które w zależności od obszaru zastosowania i intensywności użytkowania posiadają różnej wielkości powierzchnie filtrów. Wszystkie je łączy komfort w manipulowaniu ramieniem. Można je swobodnie ustawić do właściwej pozycji i dają się obracać o 360 stopni przy obsłudze tylko jedną ręką.

Ponadto firma KEMPER zaprezentuje urządzenie filtrujące System 8000 oraz dedykowany pod nie separator iskier SparkTrap. Zapobiega on przedostawaniu się iskier i dużych cząstek do układu filtrującego, co zdecydowanie wydłuża żywotność filtrów. Nie tylko wzrasta dzięki temu bezpieczeństwo procesu, ale też poprawia się niezawodność samego urządzenia.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama