Firma NSK wdrożyła Program Wartości Dodanej

Preview
Reklama
Reklama

Firma NSK wdrożyła unikatowy Program Wartości Dodanej pomagający zidentyfikować i wpłynąć na potencjalną zyskowność przedsiębiorstw przemysłowych. Jego funkcjonowanie pozwoli również na poprawę efektywności, zmniejszenie liczby awarii, a tym samym na poprawę rentowności i konkurencyjności przedsiębiorstw.

Program Wartości Dodanej ang. Added Value Programme – AIP,powstał dzięki ścisłej współpracy NSK z klientami z pogranicza wszystkich gałęzi przemysłu. Wiedza zaczerpnięta ze wspólnie zrealizowanych projektów, pozwoliła firmie na doskonałe zrozumienie środowisk, w których wykorzystuje się łożyska oraz produkty liniowe. Tym samym łączy w sobie wiedzę na temat środowiska pracy i procesów danej firmy z innowacyjną wiedzą techniczną NSK.

W ramach programu, zespół inżynierów firmy NSK dokonuje kompleksowych przeglądów w zakresie wszystkich operacji firmowych. Bada działanie systemów, smarowanie, a nawet jakość przeprowadzanych wśród pracowników szkoleń. Analiza tych danych pozwala na osiągnięcie i przekazanie klientowi wiedzy na temat tego, jak badać i dbać o łożyska, jak rozpoznać przyczyny awarii oraz jak prawidłowo posługiwać się łożyskiem – co paradoksalnie jest jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnego zużycia łożyska.

Reklama

Kalkulator oszczędności

NSK pomogła już ponad stu klientom osiągnąć wyższe wskaźniki wydajności i co roku zaoszczędzić tysiące euro. Aby wskazać, jak ważne mogą być takie rezerwy, NSK rozpoczęła obliczanie kosztów za pomocą zbudowanej przez siebie aplikacji Kalkulator Oszczędności.

Funkcjonalności aplikacji pozwalają m.in. na porównanie kosztów zakupu i instalacji łożysk, konserwacji oraz ich wymiany, a także wyliczenie kosztów przestojów wynikających ze stosowania łożysk innych producentów w porównaniu do łożysk NSK. Wszyscy inżynierowie sprzedaży firmy NSK zostali przeszkoleni w obsłudze aplikacji i są w stanie służyć klientom pomocą w zakresie generowania kalkulacji oszczędności kosztów.

Reklama

Aplikacja Solutions

Aplikacja Solutions jest drugim narzędziem stworzonym w ramach Programu Wartości Dodanej. Została zaprojektowana w celu wspierania klientów w identyfikowaniu przyczyny ewentualnie zaistniałych problemów i szybkiego dostarczania stosownych instrukcji naprawy.

Inżynierowie opracowali produkt na bazie prawdziwych przykładów z różnych branż, w tym z górnictwa, przemysłu wydobywczego i motoryzacyjnego. Poprzez osiąganie oszczędności w aktywach, takich jak urządzenia i maszyny oraz poprawę wiedzy personelu technicznego, obydwie aplikacje pozwalają na podnoszenie wydajności i rentowności we wszystkich sektorach przemysłu, w których wykorzystuje się łożyska.

 Obydwie aplikacje zostały udostępnione dla systemów: Apple, Android i Windows w smartfonach, tabletach, komputerach PC i laptopach. Można ją bezpłatnie pobrać za pośrednictwem Apple Store , Google Play, Windows Store oraz strony internetowej NSK Europe (www.nskeurope.com).

NSK na targach przemysłu wydobywczego Hillhead 2014

Aplikacje Kalkulator Oszczędności oraz Solutions zostaną zaprezentowane podczas targów Hillhead 2014 w dniach 24-26 czerwca. Jest to największe wydarzenie przemysłu wydobywczego organizowane od 1926 roku. Podczas targów stoiska firmy NSK oznaczone będą numerami: PA12 oraz PB11. Każdego dnia na Hillhead 2014 NSK prezentować będzie funkcjonalności obydwu aplikacji.

www.nskeurope.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama