Firmy transportowe mogą uniknąć dodatkowych obciążeń

© Materiał prasowy OCRK

Udostępnij:

Mogą, a niektóre już to robią. Niepewność w zakresie zmiennego i niejasnego prawa (przykładem niemiecka ustawa MiLoG) pcha przewoźników do poszukiwań rozwiązań, które pozwolą uniknąć finansowego zagrożenia. 

Jedni optymalizują koszty operacyjne na własną rękę, inni sięgają po pomoc ekspertów. Odpowiednie wyliczanie i rozliczanie czasu pracy kierowców mogą zredukować koszty pracy nawet o 30%.Optymalizacja dotyczy wszystkich

Wśród firm poszukujących skutecznych rozwiązań na optymalizację kosztów operacyjnych znalazła się lubelska firma transportowa Bury Sp. z o.o. To przedsiębiorstwo o prawie 25-letnim doświadczeniu. Obecnie dysponuje flotą 70 zestawów chłodniczych o ładowności do 22500 kg. Tabor jest nieustannie dostosowywany do potrzeb klientów. Firma posiada certyfikaty AEO i Przejrzysta Firma. Otrzymała również wyróżnienia przyznawane przez jury Gazeli Biznesu i Diamentów miesięcznika Forbes. Spółka jest członkiem ZMPD.Trudne prawo, ale prawo

Optymalizacja na własną rękę okazuje się ryzykownym przedsięwzięciem. Zawiłości zmieniającego się prawa, wyliczeń i dokumentacji przemawiają za wykorzystaniem eksperckiej wiedzy zewnętrznej firmy. By sprostać wyzwaniom optymalizacji w maju 2014 roku Bury Sp. z o.o. nawiązała współpracę z Ogólnopolskim Centrum Rozliczania Kierowców.

Umiesz liczyć, licz na wiedzę

Firma otrzymała wsparcie ekspertów z OCRK, których wiedza była budowana latami. Doświadczenie specjalistów pozwoliło na przygotowanie profesjonalnej dokumentacji i usprawniło prowadzenie ewidencji czasu pracy kierowców oraz jego właściwego rozliczania. Dodatkowym, równie cennym rozwiązaniem są szkolenia dla kierowców i personelu biurowego prowadzone przez OCRK. Ich zakres obejmuje m.in. właściwą obsługę tachografu podczas pracy kierowcy oraz zasady postępowania w czasie kontroli ITD.

Efekty nie przychodzą same

Wprowadzenie wzorowej dokumentacji oraz właściwe rozliczanie czasu pracy kierowców pozwoliły na zoptymalizowanie kosztów, zmniejszenie ryzyka występowania roszczeń i spraw sądowych, które mogłyby zagrozić sprawnemu funkcjonowaniu firmy. Dodatkowo całodobowe wsparcie w przypadku kontroli drogowej minimalizuje uciążliwość tego procesu i obciążenia z nim związane.

Źródło: Materiał prasowy OCRK

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również