Firmy w Polsce upadają w mniejszym tempie niż przed rokiem

Preview
Reklama
Reklama

Firmy w Polsce upadają w mniejszym tempie niż przed rokiem. W ciągu 4 pierwszych miesięcy tego roku zbankrutowały 263 spółki, podczas gdy w 2013 roku w tym samym czasie 328 - wynika z danych Euler Hermes Collections.

W kwietniu upadło 65 przedsiębiorstw, rok temu o tej samej porze - 88.

Reklama

Autorzy raportu podkreślają, że problemy firm mają trwałe podłoże, powtarzają się na przykład błędy w zarządzaniu - na przykład skupianie się jedynie na tym, by sprzedać jak najwięcej towarów.

W ubiegłym miesiącu trzy największe upadłości dotyczyły hurtowni. Mniej niż przed rokiem bankrutuje firm produkcyjnych, ale niepokoi ponowny wzrost kłopotów przedsiębiorstw metalowo-maszynowych.

Reklama

W kwietniu w prawie wszystkich aktywnych gospodarczo województwach odnotowano mniej bankructw niż przed rokiem - z wyjątkiem Pomorza i Wielkopolski.

źródło: Polskie Radio

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama