FlushCut do cięcia powierzchniowego

© Hypertherm

Udostępnij:

 

Producent systemów do cięcia plazmą, laserem i strumieniem wody wprowadza na rynek materiały eksploatacyjne FlushCut do wybranych systemów plazmy powietrznej – Powermax105 i 125.

Nowe materiały charakteryzują się skośnym otworem dyszy, która podaje łuk plazmowy pod kątem 45° – idealnym w wymagających aplikacjach usuwania materiału. Zamiast tradycyjnego rozmieszczenia otworu dyszy na czole końcówki palnika jej wylot znajduje się z boku, co skutkuje zakrzywieniem łuku plazmowego, który wydobywa się z palnika pod kątem niemal równoległym do elementu obrabianego. W efekcie proces cięcia może być realizowany bliżej powierzchni metalu bazowego, co redukuje konieczność dodatkowego szlifowania i zwiększa szansę ponownego wykorzystania zaczepów i innych elementów mocujących.Cięcie powierzchniowe jest zalecane zwłaszcza w procesach oddzielania dwóch metali, wycinania otworów dostępowych do spawania belek czy usuwania śrub i innych elementów z arkuszy metalu bez ryzyka uszkodzenia materiału bazowego.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również