Forum Autodesk 2016 - The Future of Making Things

Autodesk

Dnia 6 października br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się Forum Autodesk 2016 - The Future of Making Things.

To już VI edycja tego ogólnopolskiego wydarzenia, które gromadzi ekspertów oraz użytkowników rozwiązań Autodesk związanych z różnymi sektorami przemysłu. W tym roku motywem przewodnim forum będzie FOMT – The Future of Making Things obejmujący m.in. takie zagadnienia jak rozwój technologii i jego wpływ na tworzenie, użytkowanie, sprzedawanie i serwisowanie produktu, inteligentne maszyny, przetwarzanie w chmurze w kontekście procesu tworzenia oraz zmiany w modelach biznesowych, czyli nowe możliwości dla rozwoju firm, niezależnie od branży.

Program spotkania obejmuje blisko 50 sesji tematycznych związanych z aktualnymi trendami i kierunkami rozwoju w zakresie najnowszych technologii do projektowania 3D, symulacji, wizualizacji, koordynacji międzybranżowej, a także zarządzania dokumentacją i cyklem życia produktu. Nowością w tym roku będą warsztaty techniczne oraz sesje dla działów zarządzania i sprzedaży.

Forum Autodesk 2016 - The Future of Making Things zdjęcie w treści artykułu

Po raz pierwszy zaplanowane zostały także sesje dedykowane dla działów zarządzania i sprzedaży w branży przemysłu produkcyjnego – efektywne wykorzystanie danych projektowych w procesie ofertowania, sprzedaży i rozwoju oferty dla klientów. W branży architektonicznej i budowlanej nowością będzie ścieżka dla inwestorów i firm wykonawczych.

Udział w Forum Autodesk będzie okazją do zdobycia nowych kompetencji, możliwością rozszerzenia kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń z ekspertami z Polski i zagranicy oraz innymi użytkownikami rozwiązań Autodesk.

- Trwa era zmian. Narzędzia umożliwiające cyfrowe projektowanie i komunikację z klientem zmieniają model funkcjonowania współczesnej gospodarki. Produkty są tworzone na indywidualne zamówienie, w sposób idealnie dostosowany do potrzeb klienta. Już teraz w chmurze mogą być przechowywane i udostępniane dane o projektach, produktach, zamówieniach. Przestrzeń dzieląca projektanta, fabrykę i konsumenta przestaje być ograniczeniem, a narzędzia projektowe wspierają tworzenie produktów w taki sposób, by jego indywidualne cechy mogły być definiowane podczas składania zamówienia. The Future of Making Things to koncepcja obejmująca definiowanie produktu przez klienta, projektowanie i wytwarzanie. Autodesk wychodzi naprzeciw tym trendom, dostarczając narzędzia do kompleksowej obsługi procesu produkcji przyszłości. Zapraszamy do udziału w Forum i dołączeniu do dyskusji nad przyszłością tworzenia – mówi Jarosław Kierczuk, Country Channel Manager Autodesk.

Główne zagadnienia dla architektury i budownictwa obejmują:

  • BIM – na wszystkich poziomach
  • Dedykowaną ścieżkę dla wykonawców oraz projektantów infrastruktury (drogi, mosty)
  • Sesje dla inwestorów i firm wykonawczych: kosztorysy, harmonogramowanie, zarządzanie projektem
  • Nowości dla architektów i konstruktorów – generative design, tips&tricks
  • Best practices – doświadczenia firm działających na polskim rynku: BAM Design, Bimplan, DCS Design Construction
  • Studio, ENERGOPROJEKT Warszawa, PM Group, POI Format, PLUS8.PL, Skanska, Strabag, WSP Polska
  • Warsztaty techniczne: Revit MEP Revit Structure, Autodesk Advance Steel AutoCAD Plant, AutoCAD Civil 3D, Revit Architecture


Główne zagadnienia dla przemysłu i mechaniki:

  • Projektowanie i wytwarzanie pod kątem nowych technologii (druk 3D)
  • Kompleksowa optymalizacja produktów na etapie projektowania – teraz dostępna dla szerokiego kręgu firm
  • Wykorzystanie danych projektowych w procesie ofertowania, marketingu i sprzedaży – po raz pierwszy sesje dedykowane dla działów marketingu i sprzedaży
  • Efektywne zarządzanie danymi projektowymi
  • Best practices – doświadczenia firm działających na polskim rynku: Fabryka Mebli Ryś, KAZBI, MOKATE, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu
  • Warsztaty techniczne: symulacje, zarządzanie danymi, Fusion 360, Inventor, skanowanie i druk 3D


Główne zagadnienia dla mediów i rozrywki:

  • Nowe możliwości Maya i Stingray
  • Wykorzystanie 3ds Max we współpracy ze Stingray
  • Zarządzenie produkcją
  • Best practices – doświadczenia firm działających na polskim rynku
  • Warsztaty techniczne: tips&tricks


Partnerami Forum Autodesk 2016 – The Future of Making Things są:
Partner Złoty: Dell
Partner Srebrny: iSpot
Partnerzy Brązowi: Canon, FARO, Fakro, Fujitsu, Panasonic,
Partnerzy Strefy Innowacji: 3DGence
Patroni Honorowi: ICE, KAPE, SARP
Dystrybutorzy Autodesk: Boneheadz
Partnerzy Autodesk Platinum: Man and Machine Software, PROCAD, Robobat Polska – Graitec Group
Partnerzy Autodesk Gold: AEC Design, Aplikom, Cadsoft, MAT, P.A. NOVA, PCC Polska,
Patroni Medialni: 3dcad.pl, Automatykab2b.pl, Automatyka Podzespoły Aplikacje, Architektura.info, Automotivesuppliers.pl, Builder, Cad.pl, Główny Mechanik, Inżynier Budownictwa, Magazyn Przemysłowy, Max3d.pl, Mechanik, Muratorplus.pl, Sztuka-architektury.pl.

Materiał wideo z poprzedniej edycji Autodesk 2014:

www.autodesk.pl/forumautodesk2016

MM Magazyn Przemysłowy jest patronem wydarzenia.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę