Forum Przemysłowe szansą na ważną debatę

Preview
CentrumPR
Reklama
Reklama

Aktywna polityka państwa, innowacje, unijna polityka klimatyczna, wpływ infrastruktury na rozwój sektora to kluczowe tematy trzydniowego Forum Przemysłowego, które odbędzie się w Karpaczu w dniach 18-20 grudnia 2015.

Temat przemysłu i reindustrializacji Europy powrócił do europejskiej debaty gospodarczej wraz z nadejściem światowego kryzysu ekonomicznego. Dlaczego kraje z silnym i bardziej rozwiniętym przemysłem lepiej zniosły zawirowania gospodarcze z ostatnich lat? Jak pogodzić politykę klimatyczną z konkurencyjnością europejskiego przemysłu? Na jakie gałęzie przemysłu powinna stawiać Unia Europejska? Jak stworzyć warunki do wprowadzania innowacji w przemyśle? Te pytania cały czas często padają podczas wielu konferencji skupiających liderów politycznych i biznesowych w Europie.

Reklama

Forum Przemysłowe w Karpaczu będzie okazją do szerokiej debaty o najważniejszych problemach przemysłu europejskiego. Udział w konferencji wezmą członkowie rządów, parlamentarzyści, przedstawiciele koncernów przemysłowych wielu branż oraz eksperci i ekonomiści. Wydarzenie organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich, w swojej formie nawiązywać będzie do Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój oraz do Forum Energetycznego, którego dziewięć edycji odbyło się w poprzednich latach.

W ciągu trzech dni odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń - sesji plenarnych, paneli dyskusyjnych, bloków tematycznych i wykładów eksperckich, w których weźmie udział ponad 500 osób z kilkudziesięciu państw Europy. Debaty podczas forum będą zorganizowane w kilku ścieżkach tematycznych takich jak m.in. Przemysł Wydobywczy, Ciężki i Przetwórczy; Przesył Energii i Infrastruktura, OZE i Ochrona Środowiska; Przemysł Rolno-Spożywczy czy Inwestycje Proeksportowe.

Reklama

Forum przygotowywane jest przez Instytut Studiów Wschodnich, organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój. Konferencja odbędzie się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama