Frezarka obwiedniowa K 300 - uniwersalne rozwiązanie do różnych przedmiotów zębatych

emag © emag

Udostępnij:

Inżynierowie z firmy EMAG podążając tym tropem skonstruowali i zaprezentowali frezarkę obwiedniową K 300 jako uniwersalne rozwiązanie do produkcji kół zębatych.

Dzięki licznym wersjom wyposażenia frezarkę K 300 można wykorzystać w różnych obszarach produkcji kół zębatych. Frezarka umożliwia obróbkę uzębienia dla szerokiego spektrum przedmiotów; od wałków zębatych z modułem 1 do koła zębatego walcowego z zębami śrubowymi o module 4. Równie szeroki jest zakres materiałów, które można obrabiać – od stali stopowej, przez aluminium, mosiądz i brąz, aż po tworzywa sztuczne. Łoże obrabiarki z betonu polimerowego w połączeniu z „konstrukcją zamkniętej skrzyni”, w której wrzeciennik i konik połączone są jarzmem w zamkniętej ramie, zapewniają maksymalną sztywność i tym samym najwyższą precyzję w procesie obróbki kół zębatych. Głowica frezerska nachylona po kątem 45 stopni umożliwia optymalny odpływ wiórów i przez to umożliwia uzyskanie najwyższej jakości przedmiotu. Jednocześnie zapewniony jest dobry dostęp, ułatwiający montaż wyposażenia. Istnieje możliwość zastosowania różnych technologii obróbki kół zębatych, np. wysokowydajne frezowanie obwiedniowego na sucho i na mokro, frezowanie obwiedniowe frezem walcowym i frezowanie na twardo uzębień cylindrycznych oraz frezowanie obwiedniowe ślimacznic z posuwem wgłębnym i styczne. Ponadto można wytwarzać koła zębate stożkowe o uzębieniu prostym frezem kształtowym przez indeksowanie lub metodą Conikron, lub nawet uzębienia nieokrągłe.Ergonomiczna konstrukcja obrabiarki zapewnia łatwy dostęp do jej wszystkich istotnych komponentów. Dzięki systemom szybkiego mocowania wrzeciona, konika i frezów, przezbrojenie frezarki na nowy przedmiot jest możliwe w niespełna 20 minut. Do wykorzystania jest 15 osi sterowanych numerycznie, co zapewnia odpowiednio krótkie czasy przezbrojenia.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również