Frezy do pracy z dużymi posuwami

Preview
Seco Tools
Reklama
Reklama

 

Firma Seco poszerzyła zakres zastosowań pełnowęglikowych frezów walcowo-czołowych Jabro-HFM JHF980 w obróbce skrawaniem z dużymi posuwami dzięki nowym opcjom z 4 i 5 ostrzami. Dodatkowe ostrza umożliwiają producentom części w takich gałęziach przemysłu jak lotnictwo i medycyna osiągnięcie maksymalnej wydajności przy planowaniu, frezowaniu rowków i frezowaniu wgłębnym.

Firma Seco wykorzystała najnowsze osiągnięcia w zakresie projektowania i szlifowania w celu zwiększenia liczby ostrzy we frezach walcowo-czołowych JHF980, dzięki czemu zapewniają one dwukrotnie wyższą prędkość posuwu w stosunku do wcześniejszych frezów z serii Jabro. Wyniki testów pokazują, że frezy z 4 i 5 ostrzami JHF980 gwarantują również większą niż poprzednie wersje trwałość ostrza przy stosowaniu tych samych prędkości posuwu.

Reklama

Usuwanie metalu jest w przypadku nowych frezów do pracy z dużym posuwem JHF980 bardziej agresywne w porównaniu z konwencjonalnymi narzędziami i metodami frezowania. Producenci mogą zatem obniżyć swoje koszty produkcji i utrzymać konkurencyjność. Obróbka skrawaniem z dużym posuwem łączy małe osiowe głębokości skrawania z podwyższonymi prędkościami posuwu stołu w celu uzyskania wyższych prędkości usuwania materiału. Co więcej, siły skrawania są kierowane do wrzeciona w kierunku osiowym, co stabilizuje pracę oraz minimalizuje drgania i zużycie obrabiarki.

Frezy walcowo-czołowe JHF980 są wykonane z ultradrobnoziarnistego gatunku węglika i pokryte jednowarstwową powłoką TiAIN, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w pracy z dużym posuwem. Powłoka pomaga również obniżyć koszty eksploatacji, eliminując konieczność stosowania chłodziwa w wysokiej temperaturze. Warstwa TiAIN izoluje frezy i przenosi ciepło na wióry.

Reklama

Średnice frezów w przypadku wersji z 4 ostrzami JHF980 wynoszą od 2 do 6 mm, natomiast w przypadku wersji z 5 ostrzami od 8 do 12 mm. Oba frezy są dostępne w długościach: 1,5xD, 5xD i 7xD. Podsumowując, frezy JHF980 sprawdzają się w szerokim zakresie zastosowań, który obejmuje obróbkę różnych części, od stali po mniej typowe materiały. Przykłady takich części to gniazda w obudowie, implanty kolanowe i trójwymiarowe zagłębienia. Frezy zmniejszają też koszty produkcji podczas obróbki płytkich i głębokich gniazd.

Optymalne stosowanie frezów JHF980 zależy od kilku czynników, począwszy od tego, wieku obrabiarki, po wielkość obrabianej części. Na przykład frezy mogą działać z maksymalnymi prędkościami posuwu, gdy używana jest bardzo sztywna, nowoczesna obrabiarka. Aby zapewnić optymalną ścieżkę frezu, ważne jest również prawidłowe programowanie. Przy właściwym programie CAM można za pomocą frezów JHF980 przeprowadzać na bokach części wykańczanie po stałej osi Z. Firma Seco może wspomóc producentów w opracowaniu takich strategii obróbki skrawaniem z dużym posuwem, które są najbardziej odpowiednie dla ich systemu pracy.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama