Gigant druku 3D będzie jeszcze większy

©

Udostępnij:

Firma Stratasys - producent drukarek 3D używanych w przemyśle, głównie do tworzenia prototypów, przejmuje MakerBota, producenta domowych drukarek 3D. Transakcja, w której Stratasys zapłaci swoimi akcjami, wyceniana jest na ponad 400 mln euro.

MakerBot istnieje od 2009 r., do tej pory sprzedał ponad 22 tys. drukarek 3D, a sprzedaż ciągle rośnie. Firma informuje, że połowa z nich znalazła nabywców w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. Po połączeniu ze Stratasys firma będzie nadal działać niezależnie, a jej CEO i współzałożyciel, Bre Pettis, pozostanie w spółce.
Stratasys w ubiegłym roku wchłonął już izraelskiego producenta, firmę Objet i jego ciekawą technologię druku wielomateriałowego polyjet.Drukarki 3D w przemyśle są wykorzystywane od lat. Szybko je doceniono, bo pozwalają prędko, a przede wszystkim bardzo tanio tworzyć prototypy. Np. wrocławska firma MBM Technology drukuje tak fragmenty lodówek, zakrętek, czajniki, a nawet części autobusów.źródło: CNN, BizTok

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również