GK Rafamet z niewielką stratą po I kwartale

Hala montażu II Rafamet © Rafamet

Udostępnij:

Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Rafamet w I kwartale bieżącego roku wyniosły 24,1 mln zł i były wyższe o 15,4% od przychodów uzyskanych za ten sam okres 2016 r.

Grupa Kapitałowa Rafamet w I kwartale 2017 r. osiągnęła jednak stratę netto w wysokości 943 tys. zł. W porównywalnym okresie minionego roku osiągnięty zysk netto wynosił 507 tys. zł. - Czynnikiem, który miał istotny wpływ na osiągnięte wyniki finansowe było umocnienie się w pierwszym kwartale 2017 r. waluty krajowej w stosunku do walut rozliczeniowych kontraktów długoterminowych - wyjaśnia E. Longin Wons, prezes zarządu Fabryki Obrabiarek Rafamet. - Pierwszy kwartał każdego roku rozliczeniowego jest zawsze dla nas trudny; wynika to z kolei z faktu, że ostatni kwartał zawsze jest najlepszy. Już obecnie wiemy, że i w tym roku największy wysiłek produkcyjno-sprzedażowy nastąpi w ostatnim kwartale br. Znacząca poprawa wyników firmy nastąpi więc w tym okresie.

Większą część swoich przychodów, bo ponad 82%, GK Rafamet zrealizowała na rynku zagranicznym. Główne kierunki sprzedaży w pierwszym kwartale br. to: Australia, Iran, Chiny, Tajlandia, Niemcy, Belgia, Włochy, Katar, Turcja, Węgry i Arabia Saudyjska.

Źródło: Rafamet

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również