Globalna restrukturyzacja firmy AirProducts

©

Udostępnij:

Seifi Ghasemi, prezes zarządu, dyrektor generalny i przewodniczący rady nadzorczej Air Products, ogłosił globalną restrukturyzację firmy, która ma na celu odzyskanie wiodącej pozycji przedsiębiorstwa w sektorze gazów technicznych. Strategia Air Products zakłada świadczenie klientom doskonałej obsługi oferowanej przez najbezpieczniejszą i najbardziej efektywnie działającą firmę produkującą gazy techniczne na świecie.

Seifi Ghasemi zapewnił, że skontaktował się z tysiącami pracowników Air Products, którzy są gotowi na zmiany i pragną współtworzyć nową kulturę korporacyjną, co pozwoli osiągnąć zamierzony cel.„Obecnie wykonujemy duży krok w kierunku restrukturyzacji firmy, co pozwoli nam odnieść sukces w przyszłości. Air Products było liderem w branży gazów technicznych 20 lat temu i nadal utrzymuje wiodącą pozycję w najważniejszych regionach. Odzyskamy pozycję lidera poprzez reorganizację naszej firmy w sensie geograficznym oraz utworzenie zdecentralizowanej, prostszej i wydajniejszej struktury, która umożliwi generowanie rzeczywistego rachunku zysków i strat na wielu poziomach przedsiębiorstwa. Pracownicy Air Products są gotowi rozwijać naszą firmę, a ja cieszę się na myśl o perspektywach, które mamy przed sobą” – dodał Ghasemi.

W ramach restrukturyzacji Ivo Bols został mianowany prezesem Air Products na obszar Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu (EMEA). Firma będzie w dalszym ciągu prowadzić działalność w czterech podregionach (klastrach): Europa Środkowa, Europa Północna, Europa Południowa i Wielka Brytania/Irlandia.

„Taka struktura pozwala nam skupić się na tym, co robimy najlepiej, czyli na produkcji i dystrybucji gazów technicznych. Dzięki wzmocnieniu naszych zespołów i ich decyzyjności na szczeblu lokalnym, nasi klienci szybko odczują dodatkowe korzyści. Od dawna jesteśmy preferowanym dostawcą dla wielu firm z regionu EMEA. Dzięki rożnym sposobom dostarczania naszych gazów oraz świadczeniu doskonałych usług i rozwiązań technologicznych umocnimy naszą pozycję na rynku” – powiedział Ivo Bols.

Obecnie w Air Products każdy podregion jest zarządzany przez dyrektora generalnego, który odpowiada za całkowitą działalność firmy na danym obszarze. Piotr Wieczorek kontynuuje swoją pracę na stanowisku dyrektora generalnego podregionu Europa Środkowa, obejmującego Polskę, Czechy i Słowację.

„Jestem przekonany, że dzięki wprowadzonym w naszej firmie zmianom organizacyjnym będziemy mogli jeszcze szybciej i elastycznej odpowiadać na potrzeby klientów z Polski i innych krajów Europy Środkowej, rozwijając działalność Air Products na tym obszarze” – powiedział Piotr Wieczorek, dyrektor generalny Air Products na region Europy Środkowej.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również