Głowica skanująca światła białego ZEISS DotScan

Głowica skanująca ZEISS DotScan © Zeiss

Udostępnij:

ZEISS przedstawia pierwszą regulowaną głowicą z chromatycznym czujnikiem światła białego, która umożliwia bezstykowe pomiary powierzchni elementu mierzonego. Głowica ta doskonale sprawdza się w przypadku analizy detali delikatnych, odblaskowych lub o małym kontraście, które bardzo utrudniają zastosowanie innych głowic optycznych. Głowica ZEISS DotScan przystosowana jest do obsługi na maszynie ZEISS ACCURA.

31Odległość robocza, mm502110Rozdzielczość, nm603628Średnica, mm543427Waga, g500225125Wielkość plamki, µm1698Maksymalny kąt pomiaru, ° ±17±24±30

Głowica ZEISS DotScan w skrócie

  • Głowica ZEISS DotScan jest dostępna w trzech rozmiarach o trzech różnych zakresach pomiarowych: 10 mm, 3 mm i 1 mm.
  • Może być użytkowana na maszynach ZEISS ACCURA, która musi zostać uzbrojona na etapie produkcji w dodatkowy kabel światłowodowy, służący do obsługi głowicy.
  • Głowicę można automatycznie wymienić na inną głowicę optyczną lub stykową w ramach jednego, sterowanego komputerowo cyklu.
  • Zakres obrotu przegubu obrotowo-uchylnego w osi A to +/- 180°, w osi B to 105° i/lub -90°. Obracając się co 2,5° umożliwia on ustawienie głowicy ZEISS DotScan prostopadle do powierzchni skanowanego elementu, a ponieważ minimalny kąt pomiaru głowicy ZEISS DotScan 1 mm wynosi ±30°, umożliwia pomiar także części o mocno zakrzywionej powierzchni. Dzięki trybowi pracy głowicy można jej użyć do pomiaru różnych rodzajów materiałów z dowolnej strony. W połączeniu ze stołem obrotowym umożliwia ona pomiar w czterech osiach.


Głowicę ZEISS DotScan będzie można obejrzeć na targach MACH-TOOL w dniach 6-9 czerwca 2017 roku na stoisku nr 29 w hali 5a

Źródło: Zeiss

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również