Gospodarka odpadami wymaga wsparcia od rządu

Preview
Reklama
Reklama

Oto, jakie są największe wyzwania dla firm w kwestii gospodarowania odpadami.

Według badania PBS dla Stena Recycling największym wyzwaniem dla firm w kwestii gospodarowania odpadami jest sprostanie nowym regulacjom prawnym (30% średnich i 24% dużych przedsiębiorstw) oraz raportowanie środowiskowe (42% wszystkich ankietowanych).

Reklama

Przedsiębiorcy oczekują wsparcia w tym zakresie od rządu, odpowiednich instytucji oraz firm oferujących usługi gospodarowania odpadami. Średnie przedsiębiorstwa jako najbardziej problematyczne wskazały procesy magazynowania odpadów, segregacji i logistyki zarządzania nimi, a spośród odpadów największe utrudnienia sprawiają im te niebezpieczne, które stanowią 28%. W dużych firmach jest ich więcej, bo 36%. Co piąte duże przedsiębiorstwo jako problematyczne wskazało również elektroodpady. Co czwarta firma średniej wielkości oraz co dziesiąta duża zadeklarowały, że nie mają problemów z gospodarowaniem odpadami.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama