Gratowanie termiczne

©

Udostępnij:

W 2009 roku firma ATL Anlagen Technik Luhden GmbH rozpoczęła produkcję urządzenia do termicznego usuwania zadziorów, metodą TEM.

Thermal Energy Method (TEM) jest unikalnym, bezpiecznym procesem, w którym wszystkie potencjalne luźne zadziory, grat i niechciane cząstki są całkowicie usuwane. Nośnikiem energii w tej metodzie jest mieszanina gazów tlenu i metanu (gazu ziemnego). Podczas zapłonu w bardzo krótkim czasie (ok. 20 ms) wyzwala się wysoka temperatura (ok. 3500°C), przewyższająca temperaturę zapłonu i utleniania zadziorów, powodując ich usunięcie.
Główną zaletą procesu jest to, że nośnikiem energii jest mieszanina gazów, która równomiernie otacza przedmiot z zewnątrz i wewnątrz. Wnika we wszystkie zagłębienia, ślepe lub krzyżujące się otwory, otaczając każdy zadzior. Gratowanie termiczne jest procesem powtarzalnym, który gwarantuje usunięcie wszelkich zadziorów i zanieczyszczeń.
Maszyny do gratowania termicznego firmy ATL GmbH są wysoko wydajnymi urządzeniami z nowoczesnym systemem podawania gazu i łatwym w obsłudze sterowaniem. Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również