Grupa ABAX neutralna pod względem emisji CO2

emisja CO2 © Grupa ABAX

Udostępnij:

Grupa ABAX w swoich działaniach kieruje się koncepcją zrównoważonego rozwoju. Teraz ogłasza początek nowej ery dla  firmy, która zobowiązuje się do 2022 r. osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

Nowa strategia ESGW celu realizacji podjętego zobowiązania przyjęta została nowa strategia firmy, w ramach której zbadany zostanie każdy element łańcucha wartości oraz określone zostaną najlepsze praktyki i działania, które pomogą nam w zredukowaniu negatywnego wpływu każdego z naszych działów na środowisko. Dążymy m.in. do zastąpienia naszej obecnej floty pojazdami elektrycznymi oraz udoskonalenia metod produkcji i dostaw naszych urządzeń.Centrala ABAX

ABAX inwestuje w poprawę wydajności energetycznej swoich obiektów, czego dowodem jest nowa, należąca do Fritzøe Eiendom AS neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla centrala firmy w miejscowości Larvik. Wzniesiona przy użyciu cegieł pozyskanych z rozbiórki starego budynku, nowa centrala jest przyjazna środowisku, a podczas jej budowy deweloper Helge Klyve AS przekazał do recyklingu 90% odpadów. Powtórne wykorzystywanie materiałów jest popularnym tematem w naszej branży, a kompleks budynków „Mølla” jest doskonałym przykładem wcielenia tej koncepcji w życie. Wydajne systemy oświetlenia i ogrzewania są kluczowe w eksploatacji takiego obiektu – w tym celu korzystamy z lokalnej sieci ciepłowniczej.Sprzężenie sprzedaży z ponownym zalesianiem

Grupa ABAX zawiązała bardzo ekscytującą współpracę z organizacją WeForest. Już od wiosny 2020 r. każda sprzedana subskrypcja ABAX to jedno nowoposadzone przez WeForest drzewo.

Mamy nadzieję stać się wzorem dla innych przedsiębiorstw, zarówno sąsiadujących z naszą centralą w Larvik, jak i naszymi oddziałami w całej Europie - powiedział Karlsen.

Źródło: Grupa ABAX

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również