Grupa Azoty wstrzymuje projekt z Lotos Kolej

Preview
Grupa Azoty
Reklama
Reklama

Grupa Azoty ma własny pomysł na zagospodarowanie części logistycznej spółki i na razie wstrzymuje rozmowy z Lotos Kolej o stworzeniu wspólnego przedsiębiorstwa – powiedział agencji ISBnews wiceprezes spółki Andrzej Skolmowski.

W maju 2013 wiceprezes Grupy Lotos ds. ekonomiczno-finansowych Mariusz Machajewski poinformował agencję ISBnews, że Grupa pracuje nad utworzeniem spółki z Lotos Kolej jako liderem, która będzie skutecznie rywalizować na rynku towarowych przewozów kolejowych z PKP Cargo. Według niego, do projektu mogły dołączyć spółki kolejowe m.in. Grupy Azoty, Ciechu czy KGHM Polska Miedź, a po zbudowaniu silnej pozycji rynkowej możliwa jest sprzedaż takiego podmiotu na GPW. Informacje o trwających analizach potwierdził wówczas także wiceprezes Grupy Azoty Andrzej Skolmowski.

Obecnie plany Grupy Lotos się zmnieniły. "Na razie z naszej strony jest projekt wstrzymany. Mamy swój pomysł na organizację logistyki kolejowej, chcielibyśmy najpierw to zadanie wewnątrz organizacji wykonać i dopiero przystąpić do innych rozwiązań" - powiedział Skolmowski w rozmowie z ISBnews.

Podkreślił, że na razie nie powstały jeszcze żadne szczegółowe plany i nie podjęto wiążących decyzji. "Na razie analizujemy" - podsumował Skolmowski.

Lotos Kolej jest spółką w 100% zależną od Grupy Lotos. Jej podstawowym zadaniem jest kompleksowa kolejowa obsługa spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Grupy Lotos i podmiotów zewnętrznych. Udział spółki w polskim rynku wynosi ok. 8%.

Reklama

żródło: ISBnews

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama