Grupa FAMUR – nagrodzona w konkursie Forum Jakości Quality Interantional

©

Udostępnij:

Grupa FAMUR - skupiająca kluczowych producentów maszyn i urządzeń dla górnictwa - znalazła się w gronie instytucji nagrodzonych w trzeciej edycji konkursu Forum Jakości Quality Interantional 2009. Organizator rankingu - Forum Biznesu - wyróżnił w kategorii „QI Produkt Najwyższej Jakości" system LS FAMAC VIBRO opracowany przez inżynierów należącego do Grupy Polskiego Centrum Techniki Górniczej (PCTG).

Nagrodę w kategorii „IQ Produkt Najwyższej Jakości" otrzymał zgłoszony przez Grupę FAMUR LS FAMAC VIBRO - element nowatorskiego systemu informatycznego o nazwie e-kopalnia®, który umożliwia monitorowanie i wizualizację stanu technicznego maszyn pracujących w kopalni. Rozwiązanie łączące pracę maszyn górniczych z zaawansowanymi technologiami informatycznymi zostało stworzone przez inżynierów Polskiego Centrum Techniki Górniczej (PCTG), spółkę z Grupy FAMUR.
- Bardzo się cieszymy, że tak wybitne instytucje doceniły innowacyjność zaproponowanego przez nas rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że rozpowszechnienie systemu e-kopalnia - którego częścią jest wyróżniony LS FAMAC VIBRO - przyczyni się do bezpośredniego zwiększenia bezpieczeństwa pracy załóg górniczych, dzięki ograniczeniu konieczności bezpośredniej obsługi maszyn i urządzeń. Oznacza to, że mniej ludzi będzie przebywało w strefach o wysokim stopniu zagrożenia. Ponadto, monitoring stanu technicznego oraz lepsza dostępność informacji znacząco ogranicza koszty eksploatacji maszyn umożliwiając prowadzenie planowych prac remontowych i zerwanie ze złą praktyką działania „od awarii do awarii" - mówi Ryszard Bednarz, Wiceprezes FAMUR S.A.
Rozwój technologiczny i konstrukcyjny produkowanych przez spółki z Grupy FAMUR maszyn i urządzeń pozwala spółce skuteczne konkurować z czołowymi światowymi producentami sprzętu górniczego. Grupa jest znana i doceniana na całym świecie dzięki wysokim standardom oferowanych urządzeń przy zachowaniu konkurencyjnych cen, najwyższej jakości obsługi i serwisu oraz atrakcyjnym terminom zamówień. Aby utrzymać wysoką pozycję rynkową, Grupa stale rozbudowuje ofertę produktową oraz unowocześnia park maszynowy. Przygotowanie technologiczne spółek z Grupy FAMUR pozwala realizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenia.www.famur.com.pl 

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również