Grupa Watson-Marlow Pumps wchodzi do Polski

© Grupa Watson-Marlow Pumps

Udostępnij:

Światowy lider w produkcji przemysłowych pomp wyporowych i węży perystaltycznych, Grupa Watson-Marlow Pumps, otwiera biuro w Polsce. Dzięki zlokalizowanemu w Warszawie oddziałowi grupa zamierza rozwinąć swoją globalną sieć wsparcia i sprzedaży.

Decyzja o otwarciu warszawskiego biura jest efektem zwiększonego zaangażowania grupy
w rozwój nowych rynków. Priorytetem działalności nowej filii jest ułatwienie polskim odbiorcom kontaktu z działem obsługi oraz usprawnienie procedur serwisowych. W tym celu w polskim oddziale zatrudniony został zespół ekspertów w zakresie sprzedaży i wsparcia technicznego produktów. W ofercie grupy przede wszystkim znajdą się pompy perystaltyczne marki Waston-Marlow oraz wykorzystywane w przemyśle ciężkim pompy przewodowe o wysokiej wydajności marki Bredel.- Uważamy, że polski rynek jest bardzo perspektywiczny i wciąż dynamicznie się rozwija.
W utworzeniu polskiego oddziału upatrujemy szansy dla dalszego wzrostu marek Watson-Marlow i Bredel. Nasze produkty zapewniają efektywne rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów z branż: farmaceutycznej, wydobywczej, spożywczej i browarniczej. Chcemy również blisko współpracować z podsektorem chemicznym oraz budowlanym. Są to obszary, w których specjalizujemy się od dawna, a dzięki naszemu doświadczeniu możemy nawet wspólnie kreować wartość dodaną biznesów naszych klientów - mówi Jay Whalen, dyrektor generalny Watson-Marlow Pumps Group.

Strategia rozwoju grupy Watson-Marlow Pumps zakłada, że biuro w Polsce będzie platformą do dalszej ekspansji na Europę Środkowo-Wschodnią. - Obserwujemy szybki wzrost gospodarczy całego regionu. Aby móc aktywnie w nim uczestniczyć i jednocześnie go wspierać, niezbędne jest zajęcie strategicznej pozycji na wiodącym rynku w regionie. Utworzenie warszawskiego oddziału ułatwi nam również dalszą ekspansję na wschodnie
i południowe kraje regionu - dodaje Whalen.

Na Grupę Watson-Marlow składa się obecnie sześć odrębnych marek, uzupełniających gamę oferowanych produktów. W skład Grupy wchodzą:

- Watson-Marlow Pumps - perystaltyczne pompy przewodowe o wysokiej wydajności,
- Watson-Marlow Tubing - precyzyjne przewody perystaltyczne,
- Bredel Hose Pumps - pompy przewodowe o wysokiej wytrzymałości,
- Alitea - rozwiązania perystaltyczne dla klientów OEM,
- Flexicon Liquid Filling - systemy aseptycznego napełniania i zamykania płynów,
- MasoSine Process Pumps - pompy sinusoidalne do cieczy, płynów i mas wrażliwych na ścinanie.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również