Gwintowgniatak CoroTap 400 obniża koszty i zwiększa produktywność

gwintowgniatak, Sandvik Coromant, produktywność, © Sandvik Coromant

Udostępnij:

Nowy, zwiększający produktywność, gwintowgniatak oznaczony symbolem CoroTap 400, wprowadziła do handlu firma Sandvik Coromant. Producent opracował nowe narzędzie głównie z myślą o przemyśle motoryzacyjnym, w którym cząsto występuje obróbka stali z grupy ISO P.

Wysoka produktywność gwintowygniataka CoroTap 400 osiągana jest dzięki bezwiórowej obróbce, a także mniejszemu momentowi obrotowemu i optymalnej geometrii, które przekładają się na skrócenie czasu obróbki i uzyskiwanie bardziej wytrzymałych gwintów.Aby spełnić wysokie wymagania w zakresie jakości, branża motoryzacyjna wdrożyła szereg konsekwentnie i rygorystycznie przestrzeganych procesów. Nowy gwintowygniatak został opracowany tak, aby sprostać tym potrzebom, zapewniając jakość gwintu, bezpieczniejszy przebieg obróbki i większą trwałość narzędzia. Pozwala to uzyskać lepszą wydajność i niższe koszty. Testy porównawcze wykazały, że obróbka gwintów za pomocą CoroTap 400 jest znacznie bezpieczniejsza i stabilniejsza niż w przypadku produktów konkurencyjnych, przy jednoczesnym osiąganiu prędkości wyższych nawet o 50 procent.

Jedną z najważniejszych cech nowego gwintowygniataka jest zoptymalizowana konstrukcja zwojów, zaprojektowanych specjalnie pod kątem obróbki materiałów z grupy ISO P. Dzięki optymalizacji konstrukcji zwojów oraz mniejszej długości części roboczej, nowe narzędzie Sandvik Coromant pozwala zmniejszyć moment obrotowy na wrzecionie obrabiarki, co z kolei umożliwia zastosowanie większych prędkości, zapewniających uzyskanie większej produktywności. Dzięki tym cechom, gwintowygniatak CoroTap 400 pozwala lepiej zaplanować proces produkcji.

Dzięki podłożu i pokryciu wykonanym z nowego gatunku materiału narzędziowego, który gwarantuje wysoką niezawodność i możliwość stosowania w obrabiarkach z mniejszym momentem obrotowym, nowe narzędzie zapewnia operatorowi mniej problemową pracę. Dla wyższej kadry zarządzającej ważne jest, że gwintowygniatak spełnia stawiane przed nim wymagania dotyczące zgodności z koncepcją Green Light Machining, tj. maksymalizacji efektywnego czasu pracy obrabiarek. Wysoki poziom powtarzalności i przewidywalności daje im dodatkową pewność, że utrzymane zostaną najwyższe możliwe standardy jakościowe produkcji.

Geometria gwintowygniataka CoroTap 400 została zaprojektowana tak, aby zmniejszyć siłę, niezbędną do obróbki przedmiotu stalowego, nawet o 30 procent, zapewniając jednocześnie bardziej powtarzalny i niezawodny przebieg wykonywania gwintu. Przy tym, trwałość gwintowygniataka może być nawet dwukrotnie większa niż w przypadku podobnych narzędzi do wygniatania gwintów.

Nowy gwintowygniatak został zaprojektowany do obróbki stali o twardości do 330 HB oraz do stosowania z wiertłami takimi jak np. CoroDrill 860 firmy Sandvik Coromant. Nadaje się do gwintowania podzespołów dla branży motoryzacyjnej takich, jak korbowody, piasty kół, wały korbowe, osie, koła zębate i korpusy przekładni.Wykorzystanie narzędzia CoroTap 400 nie jest ograniczone wyłącznie do branży motoryzacyjnej. Nadaje się ono doskonale również do zastosowań w kolejnictwie i przemyśle maszynowym, zapewniając zwiększenie produktywności i zmniejszenie kosztów podczas obróbki przedmiotów takich jak koła dla transportu kolejowego, kołnierze, obudowy, siłowniki wysięgników, rury i wiele innych podzespołów.


Źródło: Sandvik Coromant

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również