Gwintowgniatak CoroTap 400 obniża koszty i zwiększa produktywność

Preview
Sandvik Coromant
Reklama
Reklama

Nowy, zwiększający produktywność, gwintowgniatak oznaczony symbolem CoroTap 400, wprowadziła do handlu firma Sandvik Coromant. Producent opracował nowe narzędzie głównie z myślą o przemyśle motoryzacyjnym, w którym cząsto występuje obróbka stali z grupy ISO P.

Wysoka produktywność gwintowygniataka CoroTap 400 osiągana jest dzięki bezwiórowej obróbce, a także mniejszemu momentowi obrotowemu i optymalnej geometrii, które przekładają się na skrócenie czasu obróbki i uzyskiwanie bardziej wytrzymałych gwintów.

Reklama

Aby spełnić wysokie wymagania w zakresie jakości, branża motoryzacyjna wdrożyła szereg konsekwentnie i rygorystycznie przestrzeganych procesów. Nowy gwintowygniatak został opracowany tak, aby sprostać tym potrzebom, zapewniając jakość gwintu, bezpieczniejszy przebieg obróbki i większą trwałość narzędzia. Pozwala to uzyskać lepszą wydajność i niższe koszty. Testy porównawcze wykazały, że obróbka gwintów za pomocą CoroTap 400 jest znacznie bezpieczniejsza i stabilniejsza niż w przypadku produktów konkurencyjnych, przy jednoczesnym osiąganiu prędkości wyższych nawet o 50 procent.

Jedną z najważniejszych cech nowego gwintowygniataka jest zoptymalizowana konstrukcja zwojów, zaprojektowanych specjalnie pod kątem obróbki materiałów z grupy ISO P. Dzięki optymalizacji konstrukcji zwojów oraz mniejszej długości części roboczej, nowe narzędzie Sandvik Coromant pozwala zmniejszyć moment obrotowy na wrzecionie obrabiarki, co z kolei umożliwia zastosowanie większych prędkości, zapewniających uzyskanie większej produktywności. Dzięki tym cechom, gwintowygniatak CoroTap 400 pozwala lepiej zaplanować proces produkcji.

Dzięki podłożu i pokryciu wykonanym z nowego gatunku materiału narzędziowego, który gwarantuje wysoką niezawodność i możliwość stosowania w obrabiarkach z mniejszym momentem obrotowym, nowe narzędzie zapewnia operatorowi mniej problemową pracę. Dla wyższej kadry zarządzającej ważne jest, że gwintowygniatak spełnia stawiane przed nim wymagania dotyczące zgodności z koncepcją Green Light Machining, tj. maksymalizacji efektywnego czasu pracy obrabiarek. Wysoki poziom powtarzalności i przewidywalności daje im dodatkową pewność, że utrzymane zostaną najwyższe możliwe standardy jakościowe produkcji.

Powiązane firmy

Reklama

Geometria gwintowygniataka CoroTap 400 została zaprojektowana tak, aby zmniejszyć siłę, niezbędną do obróbki przedmiotu stalowego, nawet o 30 procent, zapewniając jednocześnie bardziej powtarzalny i niezawodny przebieg wykonywania gwintu. Przy tym, trwałość gwintowygniataka może być nawet dwukrotnie większa niż w przypadku podobnych narzędzi do wygniatania gwintów.

Nowy gwintowygniatak został zaprojektowany do obróbki stali o twardości do 330 HB oraz do stosowania z wiertłami takimi jak np. CoroDrill 860 firmy Sandvik Coromant. Nadaje się do gwintowania podzespołów dla branży motoryzacyjnej takich, jak korbowody, piasty kół, wały korbowe, osie, koła zębate i korpusy przekładni.

Wykorzystanie narzędzia CoroTap 400 nie jest ograniczone wyłącznie do branży motoryzacyjnej. Nadaje się ono doskonale również do zastosowań w kolejnictwie i przemyśle maszynowym, zapewniając zwiększenie produktywności i zmniejszenie kosztów podczas obróbki przedmiotów takich jak koła dla transportu kolejowego, kołnierze, obudowy, siłowniki wysięgników, rury i wiele innych podzespołów.


Źródło: Sandvik Coromant

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama