Hannover Messe 2019 pod znakiem sztucznej inteligencji w przemyśle

Hannover Messe 2019 © Raven Media/ Dariusz Łuciów

Udostępnij:

Targi Hannover Messe. odbędzie się 1–5 kwietnia br. Temat przewodni na 2019 r. brzmi „Integrated Industry – Industrial Intelligence” i eksponuje digitalizację relacji człowieka z maszyną w dobie sztucznej inteligencji, a także podkreśla rosnące znaczenie sztucznej inteligencji i uczenia się maszyn w przemyśle produkcyjnym i energetycznym.

 – Odwiedzający nasze targi zobaczą, jak można włączyć sztuczną inteligencję w procesy produkcyjne. I nie chodzi tutaj o zastąpienie człowieka maszyną, ale o to, żeby współpracę na linii człowiek–maszyna jak najbardziej uprościć – podkreśla Marco Siebert, dyrektor International Relations Hannover Messe. – Sztuczna inteligencja ma potencjał zrewolucjonizowania historii – przekonuje.Kolejne obszary kwietniowej wystawy to: automatyzacja, technologie napędu i płynów, oprogramowanieprzemysłowe i IT, innowacyjne rozwiązania w zakresie dostaw, technologia sprężonego powietrza i próżni, a także badania i rozwój. Oprócz Przemysłu 4.0, logistyki 4.0 i sztucznej inteligencji topowymi tematami będą: robotyka, koboty, sprzężenia sektorowe i konstrukcje lekkie. Krajem partnerskim tegorocznych targów Hannover Messe będzie Szwecja, które zaprezentuje się jako nowoczesny obszar gospodarczy, skupiający się na współpracy, innowacjach i cyfrowej tranformacji przemysłu. Celem Szwedów jest promowanie networkingu, inwestycji i handlu z partnerami z całego świata. Szwedzkie stoisko narodowe będzie się znajdować w hali nr 27. – W Hanowerze zaprezentuje się 40 firm ze Szwecji, w tym tacy międzynarodowi gracze jak ABB, Ericsson, Carryline czy Combient – zapowiada Marco Siebert. – W sumie spodziewamy się ok. 6,5 tys. wystawców z 75 krajów – dodaje.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również