Hypertherm zmienia się w firmę, która staje się w 100 procentach własnością akcjonariuszy

©

Udostępnij:

Hypertherm, producent systemów do cięcia plazmą, laserem i strumieniem wody, ogłasza transfer wszystkich swoich akcji do planu akcjonariatu pracowniczego (ESOP, Employee Stock Ownership Plan). W wyniku tego działania firma staje się w 100 procentach własnością akcjonariuszy, zgodnie ze strukturą spółki typu S.

Do tej pory plan ESOP obecny w Hypertherm, nazywany planem własności akcji Hypertherm (HSOP, Hypertherm Stock Ownership Plan), obejmował około jedną trzecią akcji firmy. Akcjonariusze posiadający pakiet kontrolny, Dick i Barbara Couch, utworzyli ten plan w 2001 r. W 2004 r. został on uzupełniony globalnym planem wartości akcji (GSVP, Global Stock Value Plan) przeznaczonym dla akcjonariuszy międzynarodowych.W drodze przekazania po wartości parytetowej lub nominalnej wszystkich pozostałych udziałów do planu HSOP Dick i Barbara Couch chcą zagwarantować, aby Hypertherm była nadal niezależną firmą działającą zgodnie z kluczowymi wartościami oraz koncentrującą się na długoterminowych korzyściach swoich klientów, akcjonariuszy i wspólnot. „Akcjonariusze” Hypertherm, którzy są już doskonale znani z koncentrowania się na kliencie, będą jeszcze bardziej zaangażowani w dostarczanie najlepszych branżowych rozwiązań cięcia oraz w tworzenie długowiecznych relacji z klientami — relacji, które bazują na czołowej pozycji w zakresie technologii i jakości świadczonych usług.

„Zadowolenie naszych akcjonariuszy oraz współdzielone korzyści były kulturowymi fundamentami Hypertherm od momentu założenia firmy w 1968 r.” — mówi Dick Couch, założyciel i dyrektor generalny. „Przekazanie 100 procent akcji firmowych do planów HSOP i GSVP to naturalne ulepszenie i dokończenie podróży, którą rozpoczęliśmy w 2001 r.”

„Od momentu wprowadzenia planów HSOP i GSVP byliśmy świadkami niesamowitej mocy akcjonariatu.” — dodaje Barbara Couch, wiceprezes Hypertherm do spraw korporacyjnej odpowiedzialności społecznej. „Jesteśmy zachwyceni przekazaniem własności naszym akcjonariuszom, gdyż stoją oni na najlepszej pozycji ku zagwarantowaniu, że Hypertherm będzie nadal przestrzegać kluczowych wartości kulturowych, działać z pasją w dziedzinie technologii i obsługi klienta oraz angażować się w nasze wspólnoty”.

Hypertherm nie planuje żadnych zmian w strukturze kierowniczej. Dick Couch pozostanie przewodniczącym zarządu, dyrektorem generalnym oraz powiernikiem planu HSOP. Barbara Couch pozostanie członkiem zarządu, wiceprezes do spraw korporacyjnej odpowiedzialności społecznej oraz przewodniczącą fundacji Hypertherm HOPE (Hypertherm Owners' Philanthropic Endeavors) — charytatywnej organizacji typu non-profit.

Hypertherm projektuje i produkuje najbardziej zaawansowane na świecie systemy cięcia, które są używane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak budowa okrętów, produkcja i naprawa pojazdów. Gama produktów obejmuje ręczne i zmechanizowane systemy plazmowe oraz systemy lasera światłowodowego, a od niedawna również systemy cięcia strumieniem wody, jak również materiały eksploatacyjne, sterowniki CNC ruchu i kontroli wysokości oraz oprogramowanie do cięcia CAM. Systemy Hypertherm słyną z wydajności oraz niezawodności, dzięki czemu zapewniają większą produktywność i rentowność setkom tysięcy firm. Reputacja firmy z siedzibą w New Hapmshire związana z innowacyjnością w dziedzinie cięcia sięga ponad 45 lat wstecz do roku 1968, kiedy w firmie opracowano proces cięcia plazmowego z wtryskiem wody. Firma znajduje się w posiadaniu ponad 1300 akcjonariuszy oraz ma przedstawicielstwa operacyjne i partnerskie na całym świecie.Dodatkowe informacje:
http://www.hypertherm.com./

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również