I konferencja naukowo-techniczna Automotive 2015

W dniach 23-24 kwietnia Zakopane gościło uczestników I konferencji naukowo–technicznej AUTOMOTIVE 2015.

Celem konferencji było zintegrowanie świata biznesu ze światem nauki na rynku motoryzacyjnym w Polsce, który jest najważniejszą gałęzią naszego przemysłu.

Jednak, jak wskazał Rafał Orłowski z AutomotiveSuppliers.pl, Polska jest daleko za innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej, jeśli chodzi o produkcję aut i ich eksport. Najlepiej ma się u nas sektor komponentów. Tutaj Polska plasuje się w czołówce i w dalszym ciągu zauważa się tendencję wzrostową.


W trakcie spotkania można się było zapoznać m.in. z innowacyjnymi rozwiązaniami systemów produkcyjnych prezentowanymi przez firmy Siemens, Kuka, Aiut, Lapp Kabell oraz Politechnikę Wrocławską i Akademię Górniczo-Hutniczą, zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem, które przybliżyli przedstawiciele firm Siemens, Safety Truck oraz profesor CIOP-PIB dr hab. inż. Marek Dźwigarek oraz tematem efektownego gospodarowania zasobami w przemyśle samochodowym.

Równolegle z panelami teoretycznymi odbywały się zajęcia warsztatowe, na których w praktyczny sposób przedstawione zostały przykłady konkretnych rozwiązań, aplikacji i doświadczeń użytkowników.

Gospodarzami konferencji byli Konfederacja Lewiatan - Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych oraz firma Siemens.
Patronem wydarzenia był „MM Magazyn Przemysłowy”.


 


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.