Igus inwestuje w nowe łożyska ślizgowe

©

Udostępnij:

Ponad 1 300 nowych łożysk ślizgowych w standardowych rozmiarach umożliwia bezsmarowną pracę i redukcję kosztów we wszystkich sektorach przemysłu. 

Projektanci z różnych branż – motoryzacyjnej, maszyn rolniczych, sprzętu medycznego, spożywczej i opakowaniowej, po producentów zakładów chemicznych i pomp – teraz jeszcze szybciej mogą znaleźć odpowiednie łożyska ślizgowe igus do swojej aplikacji. Wraz z rozwinięciem gamy materiałowej z 5 do 16 iglidurów oraz 1 321 nowych standardowych wymiarów, specjalista ds tworzyw sztucznych obejmuje swoim asortymentem całe zapotrzebowanie na łożyska ślizgowe dostępne bezpośrednio z magazynu.Dzięki nowej inwestycji, igus odpowiada na ogromny postęp poczyniony w zakresie własnego rozwoju technicznego. W związku z zapotrzebowaniem rynku, łożyska wykonane z odpowiedniego materiału nie zawsze były dostępne w wymaganym rozmiarze. Teraz luka ta została zapełniona. Wszystkie materiały doskonale pasujące do aplikacji, z trybologicznego punktu widzenia, od teraz są dostępne prosto z magazynu. Istniejące linie produktów zostały rozszerzone o jedenaście materiałów, o średnicach do 50 mm dostępnych z magazynu. Rozmiary zgodne z normą DIN występują w 16 trybomateriałach. Użytkownik jest zatem w stanie zamówić idealne łożysko ślizgowe do każdej indywidualnej aplikacji.

Najlepsze łożysko dostępne od ręki

Przy formowaniu wtryskowym, nawet przy identycznych rozmiarach są wymagane różne formy wtryskowe dla różnych materiałów. Wynika to z innej rozszerzalności cieplnej dla różnych tworzyw. Ta nowa usługa oznacza produkcję formy wtryskowej dla każdego wymiaru z wybranego asortymentu. Aby dokładnie dobrać łożysko odpowiednie do aplikacji, igus na swojej stronie internetowej udostępnia bezpłatne narzędzie internetowe. Po wprowadzeniu właściwych parametrów i wymiarów, system ekspercki wyświetla odpowiedni iglidur i jego cenę. Żywotność rozwiązania w zadanych warunkach pracy jest wyświetlona, a wyniki podane są w godzinach pracy, przy czym zawsze dokonywany jest wybór kilka materiałów mogących pracować w wymaganych warunkach..Wyniki ciągłych badań i rozwoju

Wśród 16 materiałów w rozszerzonym programie znajdują się takie warianty, jak na przykład, high-tech polimer iglidur Q2 do dużych obciążeń lub iglidur Z do ekstremalnie wysokich temperatur. Zostały dodane trzy nowe materiały, zgodne z wymogami FDA, które są w szczególności odpowiednie do aplikacji w przemyśle pakującym i spożywczym. Wszystkie 16 materiałów jest teraz dostępnych w standardowych wymiarach DIN ISO 3547-1 w średnicach do 50 mm. Dla wymiarów DIN większych niż 50 mm, obowiązuje taka sama strategia; formy wtryskowe dla łożysk o większych średnicach są produkowane, gdy występuje zapotrzebowanie ze strony klienta. Wiele materiałów – szczególnie wcześniejsze standardowe rozwiązania iglidur G, J, W300, X i M250 – są teraz dostępne z magazynu w średnicach nawet do 150 milimetrów.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również