Wideokonferencja i wirtualne stoisko targowe igus

Wirtualne stanowisko igus

Igus zorganizował wirtualne stoisko targowe, na którym przedstawiciele firmy przybliżyli najważniejsze z ponad 100 innowacji w zakresie tworzyw sztucznych.

Gdy jedna impreza po drugiej zostały odwoływane, szybko stało się dla nas jasne: powinniśmy stworzyć własną wystawę w Kolonii i podzielić się nią ze światem – wyjaśnia Frank Blase, CEO igus.

Spacer po wirtualnym stoisku

Stoisko o powierzchni około 400 metrów kwadratowych w siedzibie głównej firmy w Kolonii jest cały czas otwarte dla internautów pod adresem: www.igus.eu/virtualexhibition. Mogą oni swobodnie odbyć po nim wirtualny spacer i przyjrzeć się każdemu nowemu rozwiązaniu z zakresu tworzyw sztucznych i uzupełnień asortymentowych. Na poszczególnych stacjach goście mogą korzystać z wyświetlaczy, filmów i tekstów, aby zanurzyć się w najnowszych rozwiązaniach producenta.

Stoisko zostało zaprezentowane podczas wideokonferencji, w której wzięli udział przedstawiciele firmy. Frank Blase, CEO firmy igus, powiedział, że w pierwszych czterech miesiącach roku sprzedaż firmy spadła o 11% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, ale zamówienia przychodzące utrzymują się niemal na stabilnym poziomie i są obecnie niższe o -2%. – Zainteresowanie klientów rozwiązaniami, które ulepszają technologię, a tym samym obniżają koszty, wyraźnie wzrasta. W oparciu o ponad 50 lat doświadczenia w badaniach i praktyce jesteśmy w stanie zaoferować bezpieczne rozwiązania z tworzyw sztucznych – wyjaśnił Frank Blase.

Powiązane firmy



Wykorzystać tworzywo sztuczne

Na wideokonferencji udało się zaprezentować część rozwiązań z zakresu tworzyw sztucznych. Jednym z nich był łańcuch energetyczny autoglide 5 ze stalową prowadnicą podłogową, która według producenta możę zaoszczędzić 88% czasu instalacji w intralogistyce i systemach dźwigowych. Koszt za metr tego łańcucha wynosi 49 euro. Kolejnymi zaprezentowanymi nowościami były: polimerowa szyna teloskopowa drylin i kable SPE zaprojektowane dla e-prowadników.

Kluczowe dla rozwoju tych produktów są testy we własnym laboratorium testowym o powierzchni 3800 metrów kwadratowych. Dzięki temu igus może zaoferować unikatową 36-miesięczną gwarancję na standardowy asortyment prowadników i kabli chainflex. Obietnica marki w postaci 36-miesięcznej gwarancji na kabel chainflex i kalkulator żywotności oparty na 2 miliardach cykli testowych rocznie została pomyślnie zatwierdzona przez agencję testującą UL. 

Jednocześnie przedstawiciela igusa zaznaczyli, że w coraz większym stopniu koncentrują się na zintegrowaniu plastików ruchowych w gospodarce o obiegu zamkniętym, m.in. dzięki inicjatywom takim jak: „chainge recycling”, „plastics2oil” i certyfikacja ISO 14001. W programie „chainge recycling” igus odbiera zużyte plastikowe łańcuchy energetyczne (np. e-prowadniki) niezależnie od producenta, poddaje je recyklingowi i płaci cenę za kilogram. Inwestycja 4,7 mln euro w technologię Mura idzie o krok dalej. Firma chce budować zakłady, w których odpady z tworzyw sztucznych przekształcane są w olej w energooszczędny sposób. Certyfikat środowiskowy ISO 14001: 25 został przyznany igus Germany w połowie kwietnia, a igus Korea w maju. Kolejnym krokiem są cele w zakresie oszczędności energii wynoszące co najmniej 10%.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę