IHS: globalny rynek PLC 2013 na minusie

© IHS

Udostępnij:

Przychody z globalnej sprzedaży sterowników PLC spadły w 2013 roku o 2,1% według nowego raportu przygotowanego przez IHS. Spadek jest związany bezpośrednio z opóźnianiem przez Chiny wielu nowych inwestycji. Priorytetem dla tego kraju jest bowiem uzyskanie stabilności finansowej.

Negatywny wpływ na wyniki rynku, ma także fakt, że Chiny, jako rynek głownie eksportowy, boryka się z osłabieniem popytu ze strony swoich czołowych partnerów handlowych, takich jak Europa. Stąd też chiński sektor PLC znalazł się pod krajową i zagraniczną presją.Jako najbardziej dojrzały pośród regionalnych rynków sterowników PLC, Europa wygenerowała w ubiegłym roku największe przychody. Wychodzi, jednak z recesji w bardzo powolnym tempie. Przeszkodami są restrykcyjna polityka fiskalna, trudne warunki kredytowania w kilku z krajów członkowskich UE, nadwyżki produkcji przemysłowej oraz relatywnie słaby popyt.

W przeciwieństwie do tego rynku, sprzedaż PLC w Ameryce notuje duże zwyżki. Ma na to wpływ ciągle rosnący rynek mieszkaniowy, który napędza pośrednio wydatki konsumentów. Ponadto dobrze mają się rynki eksportowe, a tempo realizacji nakładów inwestycyjnych staje się coraz większe.

2013 był także dobrym rokiem dla japońskiego rynku PLC. Tamtejszy rząd przeforsował ambitne plany rozwoju gospodarki poprzez zastosowanie bodźców fiskalnych, angażując się w łagodzenie polityki pieniężnej i realizację reform strukturalnych. Ambicje rządu zostały, jednak zniwelowane spadkiem kursu jena w stosunku do dolara amerykańskiego.Najbardziej obiecującymi odbiorcami dla rynku PLC według IHS są sektory ropy naftowej i gazu i przetwarzania żywności.

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również