IM-6600: systemy pomiarowe serii IM

Preview
Keyence
Reklama
Reklama

Oferowane przez firmę Keyence urządzenia pomiarowe IM do określania wymiarów na bazie optyki zapewniają znaczne skrócenie czasu pomiaru. Nowa wersja o dwukrotnie szerszym polu widzenia (200 x 100 mm), wyposażona w nowe opcje podświetlenia, pozwala na analizę większych i bardziej złożonych obiektów.

Urządzenia serii IM umożliwiają zwymiarowanie obiektu w przeciągu sekund, zapewniając zarówno niezawodność, jak i dużą dokładność pomiaru. Cała procedura polega na umieszczeniu obiektu na stoliku i wciśnięciu przycisku. W ciągu kilku sekund urządzenie określa z dużą dokładnością nawet do 99 parametrów pomiarowych. System znacznie upraszcza procedury pomiarowe. Oprócz automatycznego rozpoznania i zwymiarowania kształtów oferuje funkcję automatycznej regulacji ostrości i zmotoryzowany stolik o zakresie ruchu 30 mm w osi Z z regulacją zniekształceń. Dodatkowe zalety to eliminacja błędów wynikających z obsługi przez różnych operatorów oraz bardzo łatwe dokumentowanie wyników pomiarów.

Reklama

Szeroki zakres pomiaru rozszerza obszar zastosowań
Kontroler IM-6600 może współpracować z jedną z czterech dostępnych głowic -IM-6015/IM-6025 (ogólnego zastosowania), IM-6140 (precyzyjną o powtarzalności 0,1 µm) oraz z nową głowicą IM-6120 o szerokości pola widzenia zwiększonej do 200 mm. Choć model IM-6120 wyposażono w stolik pomiarowy o powierzchni 200 x 100 mm, jego wymiary zewnętrzne są stosunkowo małe. Dostępne są obecnie cztery typy podświetlenia - przechodzące, epi-iluminacja (do wymiarowania detali na górnej powierzchni obiektu), epi-iluminacja pierścieniowa (do wymiarowania obiektów połyskliwych lub powierzchni stożkowych) oraz iluminacja pod małym kątem (do pomiaru obiektów o niejednolitej powierzchni lub konturów trudnych do wykreślenia ze względu na rozmyte brzegi).

Reklama

Nakrętka plastikowa/kondensator w obudowie wytłaczanej
Epi-iluminacja pierścieniowa umożliwia wymiarowanie np. nakrętek plastikowych lub innych obiektów o podwyższonej konstrukcji. Zastosowano tu pierścień białych diod LED o dużej jasności, których światło jest rzucane na obwód soczewki. Pierścień jest podzielony na cztery sekcje, które są następnie przełączane w celu uzyskania możliwie najostrzejszego obrazu. Dobrane ustawienia są zachowywane dla kolejnego obiektu poddawanego wymiarowaniu.

W nowej aplikacji poprawiono statystyczną obróbkę danych, które są teraz wyodrębniane w celu zaimportowania do standardowego arkusza kalkulacyjnego. Użytkownik może wybrać konkretny wzorzec dokumentu i oznakować go za pomocą własnego logo lub dowolnego elementu graficznego. Funkcja trendów/histogramów zapewnia monitorowanie na bieżąco trendów produkcyjnych i zmian mierzonych parametrów, co pozwala zwiększyć zysk produkcyjny.

www.keyence.com.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama