Inauguracja 125. rocznicy istnienia Kuehne + Nagel

© Kuehne + Nagel

Udostępnij:

 

125 lat temu August Kuehne i Friedrich Nagel założyli w Bremie firmę spedycyjną pod nazwą Kuehne + Nagel. Zaczynając od transportu surowców takich, jak bawełna, zboże, drewno, pasze i cukier, firma stała się jedną z największych globalnych korporacji logistycznych na świecie. Obecniesieć logistyczna Kuehne + Nagel obejmuje cały glob i oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania logistyczne.

„W historii Kuehne + Nagel, miasto Brema nadal ma niezrównane znaczenie", powiedział Klaus-Michael Kuehne, większościowy akcjonariusz i prezes honorowy Kuehne + Nagel International AG."To jest miejsce, z którego firma się wywodzi i nawet obecnie wiele wartościowych inicjatyw, jak centrum kompetencji spedycji morskiej czy działalności logistyki kontraktowej, pochodzi właśnie z tego miejsca.” Kuehne podkreśla, że nie tylko korporacyjna strategia zorientowana na wzrost ale szczególnie zaangażowanie wielu utalentowanych pracowników przyczyniło się do obecnego rozmiaru i pozycji firmy Kuehne + Nagel.

„Zawsze naszą zasadą było motywowanie pracowników, ich rozwój razem z firmą oraz dążenie do sukcesu poprzez pracę zespołową, co jest najważniejszą kwestią dla firmy logistycznej z kompleksowymi zadaniami i różnymi działaniami związanymi z sektorem usług.”

 

Trzy pokolenia spod znaku kotwicy
Początkiem sukcesu firmy była stanowczość oraz właściwe podejście założycieli Augusta Kuehne i Friedricha Nagel, a także innowacyjny serwis jaki proponowali pierwszym klientom.

W drugiej generacji Alfred Kuehne prowadził firmę przez sześć dziesięcioleci i nie tylko doskonale ją uplasował wśród liderów firm spedycyjnych w Niemczech, ale poczynił również pierwsze kroki do jej umiędzynarodowienia.

Na początku lat 60. rozpoczęła się nowa era dla firmy rodzinnej, a rozpoczęła ją trzecia generacja – Klaus Michael Kuehne: zrealizował swoją wizję utworzenia globalnej sieci, która obecnie zatrudnia ponad 63 000 pracowników w 1000 lokalizacjach w ponad 100 krajach i w ten sposób wzmacnia pozycję Kuehne + Nagel w dobie globalizacji i międzynarodowego podziału pracy.

W ostatnich dziesięcioleciach Kuehne + Nagel nie tylko zajmuje czołowe pozycje w rankingach dotyczących spedycji morskiej i lotniczej, ale również rozwinęła usługi logistyki kontraktowej jako trzecią dywizje firmy. Tak samo jak wyspecjalizowane usługi dla transportu bawełny i dedykowany serwis przyczynił się do sukcesu założycieli firmy, tak dziś rozwiązania oparte na nowoczesnych systemach IT, oraz usługach dopasowanych do specyfiki branż, czynią Kuehne + Nagel ważnym partnerem dla handlu i poszczególnych sektorów. Dodatkowo, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom spedycji drogowej, Kuehne + Nagel jest w stanie wspierać swoich klientów od pierwszego do ostatniego kilometra ich łańcucha dostawy.

 125+ - przyszłość
Karl Gernandt, prezes Kuehne + Nagel International AG, wskazał w swojej przemowie podczas inauguracji rocznicy, że tylko kilka firm logistycznych jest w stanie poszczycić się taką tradycją i rozwojem.

„Istnieją szczególne atuty, takie jak duch przedsiębiorczości, innowacyjne podejście, wydajność, zdolność uczenia się i wyjątkowa kultura firmy tworzona przez wszystkich pracowników, które powodują, że Kuehne + Nagel osiąga ciągły sukces”. Gernandt wyraził przekonanie: ”Budowanie pozycji firmy opiera się na jej mocnych stronach oraz dobremu połączeniu tradycji z przyszłym rozwojem, co powoduje, że Grupa Kuehne + Nagel jest doskonale przygotowana na przyszłość i nie tylko zmierzy się z wszelkimi wyzwaniami w najbliższych dziesięcioleciach ale również będzie je formować. To właśnie oznacza znak plus w naszym rocznicowym logo.”

www.kuehne-nagel.pl 

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również