InnoEnergy z nowym partnerem strategicznym

InnoEnergy, Grupa MOL © InnoEnergy Poland

Udostępnij:

InnoEnergy podpisało umowę partnerską z MOL Group, na mocy której obie firmy prowadzić będą działania wspierające rozwój innowacji energetycznych.

Oficjalne podpisanie dokumentu miało miejsce w Budapeszcie, podczas finału konkursu dla start-upów energetycznych PowerUp!, którego organizatorem jest InnoEnergy Central Europe. MOL Group wspierał konkurs jako Globalny Partner.


MOL Group to wiodąca firma w sektorze naftowo–gazowym w sektorze Europy Środkowej, natomiast InnoEnergy jest największym europejskim akceleratorem start-upów w sektorze cleantech.

Współpraca obejmować będzie kluczowe dla działalności InnoEnergy obszary: edukację, innowacyjne projekty i usługi w zakresie budowania firm. MOL Group stanie się aktywnym uczestnikiem społeczności InnoEnergy, biorąc udział w prestiżowych wydarzeniach branżowych, programach szkoleniowych i zyskując pierwszeństwo współpracy z innowatorami. Jak przyznaje Jakub Miler, Chief Executive Officer, InnoEnergy Central Europe , który podpisał umowę z ramienia InnoEnergy, korzyści są obopólne: – Nasze start-upy zyskują bezpośredni dostęp i możliwość współpracy z czołowym, międzynarodowym graczem. MOL z kolei inwestuje w największą platformę otwartych innowacji w sektorze CleanTech na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem strategicznego dla grupy regionu Europy Środkowowschodniej.


TOP w kategorii
 Zsolt Winkler, Head of the Open Innovation Hub, Group Ventures, Mol Group, jeden z sygnatariuszy umowy, tak komentuje współpracę: – Dotarcie do społeczności start-upów jest dla nas niezbędnym krokiem do osiągnięcia jednego z głównych celów naszej strategii: do 2030 roku chcemy stać się pierwszym wyborem klientów w regionie. Wierzymy, że współpraca z InnoEnergy pomoże stać się istotną częścią europejskiego ekosystemu innowacji i nie możemy doczekać się współpracy nad wspólnymi projektami.

Jakub Miler przyznaje: – Przystąpienie Grupy MOL, drugiej największej spółki w tej części świata do InnoEnergy jest dla nas kolejnym przełomowym wydarzeniem w tym roku. To już drugi po Rafako globalny gracz z Europy Środkowej, który potwierdza swoją ambicję do współuczestniczenia w tworzenia nowych kierunków w ramach wspólnego rynku europejskiego oraz odwagę w odgrywaniu wiodącej roli w trwającej rewolucji na globalnym rynku energii i mobilności.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również