InnoEnergy z tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł”

logo InnoEnergy © InnoEnergy

Udostępnij:

InnoEnergy, największy w Europie fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart, został uhonorowany tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł” jako podmiot skutecznie wspierający rozwój innowacji w energetyce oraz realnie przyczyniający się do ważnych i nieuchronnych zmian w tym sektorze gospodarki.

Nagroda została przyznana 27 lutego w Warszawie, podczas XIX Forum „Zmieniamy polski przemysł”. Wśród laureatów znaleźli się również innowacyjni polscy przedsiębiorcy, przedstawiciele firm przemysłowych sektora państwowego oraz instytucje finansowe, w tym m.in. 3M, VIGO Systems, ING Bank Śląski, Medcom, Panattoni Europe, Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej oraz Gaz-System i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Polskie Porty Morskie, European Investment Bank (Europejski Bank Inwestycyjny), a także Zbigniew Jakubas.Nagrodę podczas wieczornej gali odebrał Jakub Miler, prezes InnoEnergy Central Europe. – Recepta na innowację, co do zasady, jest dość prosta: zacząć dziś budować produkt odpowiadający potrzebom jutra. To, co w teorii wydaje się proste, jak zwykle w praktyce okazuje się dużo trudniejsze, szczególnie gdy mówimy o przewidywaniu przyszłości na rynku energetycznym. Dlatego też to wyróżnianie dedukuję wszystkim tym, którzy mają odwagę budować tego typu rozwiązania oraz ambicję wychodzenia z nimi na rynki międzynarodowe – skomentował Jakub Miler.

InnoEnergy współpracuje z ponad czterystoma partnerami z czterdziestu krajów, od największych koncernów przemysłowych, przez wiodące ośrodki badawcze i akademickie, aż po innowacyjnych przedsiębiorców. Co roku inwestuje ok. 400 mln zł w rozwiązania zwiększające konkurencyjność gospodarki. Dzięki dotychczasowej działalności InnoEnergy, na rynek trafiło 120 produktów, które wychodzą naprzeciw wyzwaniom energetycznym zmieniającego się społeczeństwa.

Forum „Zmieniamy polski przemysł” to jedna z najważniejszych w kraju cyklicznych debat o stanie, przemianach i perspektywach rozwoju polskiej gospodarki. W wydarzeniu co roku biorą udział reprezentanci zarządów czołowych przedsiębiorstw głównych branż przemysłu, przedstawiciele rządu oraz niezależni eksperci. Dobór prelegentów oraz aktualnej i ważniej dla polskiej gospodarki tematyki sprawia, że Forum jest jedną z najbardziej opiniotwórczych i prestiżowych debat w kraju.Zagadnienia poruszone podczas tegorocznej edycji dotyczyły najważniejszych wyzwań rozwojowych oraz szans i zagrożeń z którymi zmagają się poszczególne sektory polskiej gospodarki. W trakcie sesji poświęconej energetyce, prelegenci dyskutowali nt. sytuacji na polskim rynku energii w kontekście rosnących cen, nowych regulacji, a także trendów technologicznych i rynkowych.

Źródło: Więcej o InnoEnergy

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również