Innowacja FANUC w dziedzinie robotów

©

Udostępnij:

LR MATE 200iD to najnowszy, jeszcze szybszy robot firmy FANUC. Został stworzony do budowy maszyn oraz operacji szybkiego przenoszenia produktów. Mimo że sam robot waży zaledwie 25 kg, potrafi przenosić produkty, których masa wraz z chwytakiem wynosi aż 7 kg.

Ulepszone parametry jego konstrukcji sprawiają, że robot jest doskonałym rozwiązaniem dla systemów transportowych i montażowych o wysokiej wydajności. Dzięki jeszcze mniejszej wadze i smuklejszej sylwetce robot wykorzystuje mniejszą powierzchnię hali produkcyjnej, oferując jednocześnie większe osiągi w zakresie szybkości osi, udźwigu i wykorzystania obszaru pracy.
Zastosowane udoskonalenia predysponują robota do pracy w zwartych gniazdach zrobotyzowanych, na liniach produkcyjnych oraz montażu bezpośrednio do lub na maszynie. Nowy robot FANUC wykorzystuje energooszczędny kontroler 30iB. Urządzenie to gwarantuje jeszcze większą wydajność pracy robota, przy zwiększonym poziomie oszczędności energii. Każdy robot FANUC jest wyposażony w autorski system bezpieczeństwa zgodny z normami bezpieczeństwa TUV SUD nr Z10 13 01 18921 151.
www.fanucrobotics.plUdostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również