Innowacje Prima Power na targach ITM 2019

targi ITM 2019, przemysł maszynowy, giętarka do blachy, Prima Power © Prima Power

Udostępnij:

Innowacyjne technologie i zautomatyzowane maszyny – to wszystko czeka na odwiedzających na jednej z najważniejszych imprez branżowych w Polsce – targach ITM w Poznaniu. W dniach 4-7 czerwca wystawcy zarówno z Polski, jak i z zagranicy zaprezentują swoje najnowsze rozwiązania dla przemysłu maszynowego. Jednym z nich będzie włoski producent maszyn i systemów do obróbki blach – Prima Power.

Na tegorocznej wystawie firma pokaże inteligentną giętarkę do blachy – BCe Smart oraz nową wersję wycinarki laserowej Platino Fiber Evo wraz z systemem automatycznego załadunku i rozładunku Compact Server. Z kolei fani nowych technologii będą mogli skorzystać z wirtualnej rzeczywistości.BCe Smart jako uniwersalne narzędzie

Maszyna BCe Smart to narzędzie do produkcji małych partii, pojedynczych części i zestawów detali, przy zachowaniu wysokiej jakości gięcia oraz dużej powtarzalności. Przestronny stół roboczy, umożliwiający załadunek i rozładunek, wpływa na wzrost wydajności procesu produkcyjnego. Maksymalna długość zagięcia to 2250 mm, a rozmiar obrabianych arkuszy wynosi między 180 x 360 mm a 1500 x 2850 mm. 

Nadzwyczajny poziom bezpieczeństwa oraz wysoką jakość urządzenia zapewnia brak fizycznych barier do załadunku ręcznego, światła ostrzegawcze i sygnały dźwiękowe w celu synchronizacji załadunku i rozładunku czy programowalny podświetlany punkt odniesienia dla ułatwienia pozycjonowania obrabianych detali.  – BCe Smart wyróżnia kompaktowy układ oraz łatwy i szybki montaż. Zależało nam, aby w znaczny sposób ograniczyć zużycie energii i kosztów konserwacji, z tego względu zastosowaliśmy w maszynie nowoczesne serwonapędy. Zapraszamy na nasze stoisko podczas targów ITM, gdzie zaprezentujemy odwiedzającym potencjał maszyny, a także dokładnie opowiemy o jej parametrach – komentuje Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power.


TOP w kategorii
Platino Fiber EVO + Compact Server

Platino Fiber EVO to zautomatyzowana maszyna do cięcia laserowego. Wyposażona została w nowoczesne napędy, dzięki którym osiąga niespotykane przyspieszenia, zapewniając wysoką powtarzalność i dokładność. Charakteryzuje się zarówno niskim zużyciem energii, jak i mniejszym oddziaływaniem na środowisko, co koresponduje z wyznawaną przez Prima Power koncepcją Green Means. Trzy rozbudowane funkcje pozwalają na jeszcze lepsze dostosowanie do zmiennych potrzeb produkcyjnych. Smart Cut pozwala na szybką obróbkę materiałów do grubości 5 mm, Max Cut z kolei zapewnia szybką obróbkę grubszych elementów, a to z kolei wiąże się z redukcją czasu cyklu do – 40%. 

Źródło: Prima Power

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również