Innowacyjne rozwiązania Elmo na Automaticonie

serwonapęd Elmo © Elmo

Udostępnij:

Elmo Motion Control, światowy lider technologii kontroli ruchu dla automatyki przemysłowej, bierze udział w tegorocznych targach Automaticon w Warszawie w ramach swojej ekspansji na rynek polski. Firma ma w swojej ofercie innowacyjne rozwiązania techniki napędowej w postaci inteligentnych serwonapędów i wieloosiowych kontrolerów ruchu.

Na targach Automaticon w Warszawie, firma Elmo zaprezentuje swój nowatorski serwonapęd Gold Twitter Nano 801/80V, który jest skutecznym rozwiązaniem dla współczesnych wyzwań automatyki przemysłowej z zapotrzebowaniem na technologię o dużej mocy i wysokich parametrach gęstości oraz na inteligentne kontrolery ruchu.

Dzięki masie nieprzekraczającej 20 gramów przy objętości poniżej 13 cm3, nowy serwonapęd Gold Twitter firmy Elmo znakomicie nadaje się do zastosowań w bardzo ograniczonej przestrzeni, w wymagających warunkach pracy i w przypadku znacznych ograniczeń mocy. Najnowszy serwonapęd z serii Gold Twitter – G-TWI 80 A/80 V jest w stanie dostarczyć ponad 5000 W mocy jakościowej, dzięki czemu nadaje się nawet do najbardziej wymagających zastosowań przemysłowych. Dzięki certyfikacji bezpieczeństwa STO (według IEC 61800-5-2, SIL-3) należy on do serii najmniejszych na świecie serwonapędów z funkcją STO.

Serwonapędy Elmo charakteryzują się zwartą budową, wytrzymałością i wydajnością, dzięki czemu można montować je na ruchomych ładunkach, na lub w silnikach, polepszając tym samym ich produktywność, zaoszczędzając wymaganą przestrzeń, zmniejszając także ilość wymaganych kabli i niemal całkowicie eliminując potrzebę wykorzystywania szaf elektrycznych.

Projekt i produkcja napędu o tak dużej mocy jak GOLD Twitter jest doskonałym przykładem tego jak firma Elmo poprzez swoją innowacyjność pomaga przedsiębiorstwom zaoszczędzić koszty – wyjaśnia Haim Monhait, prezes firmy Elmo Motion Control.

Produkt musi gwarantować wysoką wydajność napędu, efektywne przetwarzanie mocy i kontrolę termiczną oraz niezawodność jego działania. Należy również pamiętać o dopasowaniu do dopuszczalnego poziomu zakłóceń elektromagnetycznych (EMI), wysokiej wytrzymałości przy pracy w wymagających warunkach, a także zachowaniu zgodności z bardzo rygorystycznymi normami bezpieczeństwa. Serwonapęd o tak niewielkich rozmiarach doskonale wpisuje się w założenia filozofii firmy Elmo, która dotyczy budowy nieskomplikowanych urządzeń o przejrzystej konstrukcji, z zachowaniem najwyższych parametrów prędkości i precyzji pracy – dodaje Monhait.

Rozwiązania do kontroli ruchu firmy Elmo to odpowiedź na potrzeby inteligentnej produkcji. Są to urządzenia o największej mocy i precyzji sterowania, dostosowane do prądów o najwyższych poziomach napięcia. Serwonapędy firmy Elmo są jednocześnie niewielkie, bardzo lekkie i niezwykle wydajne, a ich stopień zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) jest na pomijalnym poziomie.Seria ta jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla licznych problemów napotykanych w kontroli ruchu i ma zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach, takich jak automatyka, robotyka, wózki autonomiczne AGV i inne obszary wykorzystujące kontrolę ruchu, które wymagają bardzo skutecznych serwonapędów.Źródło: Elmo

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również