Instom z nową siedzibą

Instom © MM Magazyn Przemysłowy

Udostępnij:

Już od prawie miesiąca łódzka firma Instom urzęduje w nowym biurowcu, który jest doskonałym przykładem najnowocześniejszych systemów automatyki budynków.  Okazuje się, że to wystarcza, by stać się bardziej atrakcyjnym pracodawcą.

Nowy biurowiec Instomu ma 2090 m2 powierzchni, z czego na same biura przewidziano 1340 m2. Magazyn zajmuje około 750 m2. Obecnie na czterech kondygnacjach pracuje 40 osób, ale docelowo przewidziano miejsca nawet dla setki pracowników.– Niemal co tydzień przyjmujemy nowego pracownika. Chętnie zatrudnimy inżynierów różnych specjalności, bo prowadzimy działania na wielu obszarach – powiedział Janusz Komecki, wiceprezes Instomu.

W swoim własnym biurowcu Instom jako firma zajmująca się automatyką budynków zastosował najnowsze rozwiązania z tej dziedziny. Przyłącze energetyczne zostało tak zaprojektowane, by sprostać większemu zapotrzebowaniu na energię w przyszłości. Cały gmach oświetlany jest w technologii LED. Powierzchnia jest klimatyzowana, a temperatura w każdym pomieszczeniu regulowana centralnie, jednak w każdym pokoju może być inna. Budynek korzysta z sieci miejskiej.

Zadbano także o bezpieczeństwo obiektu, montując instalację sygnalizacji pożaru, system oddymiania klatki schodowej oraz systemy monitoringu. Całość sterowana jest za pomocą systemu BMS, zapewniającego pełną wizualizację systemów wentylacji i klimatyzacji, sygnalizacji pożaru, kontroli dostępu oraz systemu sygnalizacji włamania i napadu. Wszystkie te systemy mają na celu uzyskanie oszczędności przy eksploatacji budynku między innymi poprzez monitoring zużycia mediów.Źródło: Instom

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również