Inteligentna odbojnica firmy Hörmann

Preview
Reklama
Reklama

Podczas dokowania pojazdów odbojnice najazdowe zamontowane na rampach przeładunkowych muszą często amortyzować spore siły. Dlatego też szybko zużywają się i okresowo muszą być wymieniane, gdyż w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia rampy lub pojazdu.

Hörmann KG stworzył jednak odbojnicę najazdową HIB, która potrafi rozpoznać dokujący pojazd. Dzięki wbudowanemu czujnikowi indukcyjnemu HIB określa odstęp od pojazdu i przekazuje odpowiedni sygnał do sygnalizacji świetlnej zamontowanej na rampie przeładunkowej. Ta z kolei informuje kierowcę zielonym, żółtym i w końcu czerwonym światłem, kiedy pojazd jest optymalnie zadokowany.

Reklama


HIB wyraźnie zmniejsza siłę uderzenia w odbojnicę, ścianę budynku lub pojazd i stanowi opłacalną inwestycję, gdyż pozwala uniknąć uszkodzeń, a tym samym wysokich kosztów wymiany lub naprawy odbojnicy. Niebagatelnym argumentem jest również wyraźnie dłuższa żywotność samej odbojnicy HIB.
Ze względu na zastosowany materiał bardzo rzadko konieczna jest wymiana odbojnicy. W odróżnieniu od zwykłych odbojnic gumowych odbojnicę najazdową HIB wykonano z poliuretanu - tworzywa o wysokiej odporności na zużycie.


Inteligenta odbojnica: dzięki wbudowanemu czujnikowi odbojnica HIB firmy Hörmann pozwala określić odległość od pojazdu i sygnalizuje kierowcy moment, w którym pojazd znajduje się w optymalnej pozycji. Pozwala to uniknąć uderzeń w rampę przeładunkową, odbojnicę i ciężarówkę oraz zaoszczędzić na kosztach napraw.

Reklama
Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama