Inteligentne produkty linii Feature grip

Kipp Feature gripp © Kipp

Udostępnij:

Firma Heinrich Kipp Werk przedstawiła na tegorocznych targach Motek nową linię produktów Feature grip. Posiadają one wbudowane zintegrowane elementy elektromechaniczne i czujnikowe, które mogą przekazywać informacje zwrotne o wybranym parametrze lub stanie.

Nowe produkty firmy Kipp z linii Feature grip oferują użytkownikowi więcej możliwości dzięki wbudowanym funkcjonalnościom umożliwiającym gromadzenie danych takich jak stan i siła. Obróbka i wizualizacja danych zgromadzona w jednym centralnym punkcie pozwala zaoszczędzić czas i zagwarantować bezpieczeństwo procesów.Do nowej linii produktów Kipp należą dociskacze z czujnikiem siły oraz trzpienie ustalające i sprężyste elementy dociskowe z czujnikiem stanu: dociskacze z czujnikiem siły informują o sile działającej na przedmiot obrabiany. Pozwala to na precyzyjną kontrolę działającej siły. Informacja o wartościach wykraczających jest podawana na podstawie wartości zadanych.

Do monitorowania stanu trzpienia ustalającego służy aplikacja: zielone światło sygnalizuje, że jest on zablokowany. Pojawienie się czerwonego światła sygnalizuje, że trzpień ustalający został wyciągnięty i musi zostać sprawdzony. Sprężysty element dociskowy z czujnikiem stanu informuje, czy element dociskowy jest ściśnięty czy nie. Czujnik w elemencie dociskowym przekazuje sygnał poprzez kabel przyłączeniowy. Dodatkowo na elemencie dociskowym znajduje się dioda LED wskazująca stan.

Wszystkie produkty z linii “Feature grip“ umożliwiają integrację z indywidualnym oprogramowaniem, systemami, przenośnymi urządzeniami końcowymi lub aplikacjami. Poszczególne wartości są zapisywane i tym samym mogą być analizowane. Te produkty umożliwiają klientowi wkroczenie w Przemysł 4.0.Źródło: Kipp

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również