Inteligentne waterjety

© Omax Poland

Udostępnij:

Podczas tegorocznych targów EuroBLECH w Hanowerze OMAX - producent kompletnych rozwiązań dla technologii waterjet - zaprezentuje szybkie i niezwykle precyzyjne maszyny do cięcia wodą OMAX i MAXIEM. Firma zadebiutuje na rynku europejskim z nową wtyczką programową Intelli-VISORTM służącą do monitorowania pracy urządzenia.

Technologia cięcia wodą to elastyczne pod względem produkcyjnym i korzystne rozwiązanie dla tradycyjnych maszyn, znajdujące zastosowanie w wielu branżach. Maszyny OMAX i MAXIEM dokładnie i szybko wycinają elementy w praktycznie wszystkich materiałach - od zaawansowanych kompozytów, po tradycyjne metale, kamień, gumę i szkło.
- Chcemy zwrócić uwagę na maszyny i akcesoria zapewniające precyzję wykonania elementów, szybkość i wszechstronność zastosowania urządzeń do cięcia wodą - informuje Jennifer Jasper, specjalista do spraw komunikacji międzynarodowej OMAX Corporation.Stoisko pełne atrakcji
Podczas targów organizowane będą pokazy cięcia na maszynach:
· OMAX 60120 - łatwy w obsłudze waterjet o konstrukcji bramowej, ze stołem roboczym o wymiarach 3,2 x 1,6 m. Pompa EnduroMAX o mocy 36 kW (50 KM) zapewnia szybsze wycinanie części, pozwala również na obniżenie kosztów eksploatacji i serwisowania. OMAX 60120 wyposażony jest w intuicyjne oprogramowanie Intelli-MAX® Premium, które automatycznie oblicza prędkość cięcia ścieżki narzędziowej, pozwala na pełną kontrolę ruchu strumienia tnącego i korzysta z optymalizacji, które zwiększają wydajność pracy maszyny. Połączenie dwóch topowych akcesoriów - ruchomej osi Rotary Axis z umożliwiającą kompensację stożka osią Tilt-A-Jet - pozwala na wycinanie skomplikowanych części w 3D.

· MAXIEM 1515 - wszechstronna i kompaktowa maszyna w doskonałej cenie. Stół roboczy ma wymiary 1,6 x 1,6 m. Pompa korbowodowa 30 kW (40 KM) dostarcza dyszy ponad 90% wyjściowej energii elektrycznej, umożliwiając w ten sposób cięcie szybsze niż w przypadku innych pomp z silnikiem elektrycznym tej samej wielkości i mocy. Model 1515 posiada oprogramowanie Intelli-MAX®, które w precyzyjny sposób oblicza prędkość cięcia ścieżki narzędziowej. Sterowana za pomocą łatwego w obsłudze oprogramowania głowica A-Jet daje możliwość cięcia pod kątem nawet 60 stopni.Inteligentny monitoring - premierowo
Maszyna OMAX 60120 wyposażona będzie w nową wtyczkę Intelli-VISOR, która umożliwia użytkownikowi monitorowanie pracy maszyny podczas całego procesu produkcji - od ciśnienia na pompie do poziomu ilości ścierniwa. Dzięki tej funkcji właściciele waterjetów OMAX mogą osiągać jeszcze większą efektywność produkcji.

OMAX zaprezentuje również specjalny zestaw przytrzymujący materiał, który utrzymuje cięty element w jednej pozycji. To akcesorium, znacząco usprawni pracę na waterjecie.

Targi EuroBLECH odbędą się w dniach 23 - 27 października 2012 w Hanowerze.
- W Hanowerze mówimy w tym roku po polsku i po rosyjsku - dodają wystawcy waterjetów.
Stoisko OMAX będzie znajdować się w hali nr 12, box - B05.

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również