Internet Rzeczy rewolucjonizuje przemysł elektroniczny

© Foto: Messe München GmbH - electronica 2016

Udostępnij:

W ubiegłym tygodniu odbyły się w Monachium Międzynarodowe Targi Elektronicznych Komponentów, Systemów i Zastosowań - electronica 2016.

W wydarzeniu uczestniczyło 2913 wystawców z ponad 50 krajów, a hale targowe odwiedziło z kolei 73 tys. osób reprezentujących 88 państw. Jak zaznaczają organizatorzy, to największa frekwencja w przypadku targów electronica. - W tym roku targi electronica wykonały świetną robotę demonstrując, jak poszczególne aspekty naszego życia będą łączyć się z innymi w przyszłości, aby zredefiniować nasze życie codzienne - komentuje Falk Senger, Managing Director w Messe Munchen.- Inteligentne technologie i aplikacje sprawiają, że istotne stają się nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które muszą nadążyć za rozwojem. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla przemysłu - dodaje z kolei Kurt Sievers, Przewodniczący Rady Doradztwa Technicznego targów electronica, zaznaczając przy okazji główną tematykę w trakcie wydarzenia.


Foto: Messe München GmbH - electronica 2016

Wśród odwiedzających targi została przeprowadzona ankieta, w której można było ocenić poziom tegorocznej edycji targów. Okazuje się, że aż 99% zapytanych osób było usatysfakcjonowanych wizytą, przyznając wydarzeniu ocenę od dobrej do doskonałej.

Oprócz Niemiec, największą reprezentację zwiedzających miały Włochy, Austraia, Wielka Brutania, Irlandia Północna, Francja, Szwajcaria, USA, Izrael, Federacja Rosyjska, Polska i Słowenia. Duży wzrost osób zanotowany został z krajów takich jak Francja, Chiny, Słowenia, Turcja oraz Izrael.


Foto: Messe München GmbH - electronica 2016

Jeśli chodzi o wystawców, to tutaj tegoroczna edycja targów cieszyła się większym zainteresowaniem od tej z 2014 roku. Według najnowszych danych, w tym roku w trakcie wydarzenia było o 7% więcej wystawców niż poprzednio.

Electronica 2016 towarzyszyły także liczne konferencje i pokazy, a jednym z wiodących tematów było bezpieczeństwo. Nie zabrakło też dyskusji na temat Internetu Rzeczy, Big Data oraz Smart Factory.
Foto: Messe München GmbH - electronica 2016

Źródło: Materiał organizatora

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również