IP69K – solidne rozwiązanie dla aplikacji higienicznych

©

Udostępnij:

Firma B&R wprowadziła na rynek nowe jednostki operatorskie IP69K.

Jednostki te posiadają nowoczesne wzornictwo i wyjątkowo dobrze sprawdzają się w ciężkich warunkach przemysłowych, np. tam, gdzie występuje konieczność częstego mycia. Zarówno terminale do wizualizacji z modułowymi kartami interfejsu, jaki i Power Panele - sterowniki zintegrowane z panelem operatorskim w połączeniu z technologią napędową produkowane są zgodnie z normą DIN 40050 z certyfikowanym stopniem ochrony IP69K i są dostępne w różnych rozmiarach ekranu z przekątną od 5.7" do 15".
Dla branży spożywczej, rozlewniczej i farmaceutycznej, gdzie standardowo wykorzystuje się urządzenia do mycia pod wysokim ciśnieniem, jednostki operacyjne firmy B&R o stopniu ochrony IP69K zapewniają najwyższą niezawodność i solidność dzięki zastosowaniu unikatowemu połączeniu stali nierdzewnej z higienicznym wzornictwem. Dla aplikacji, w których przewidywana jest stałe poddawanie działaniu wilgoci, ochrona przeciwko penetracji wody, oraz zabezpieczenie przed strumieniem pod wysokim ciśnieniem, jest oczywiście niezwykle korzystna.
W oznaczeniu IP69K, cyfra 6 określa ochronę urządzeń elektrycznych przed wpływem cząstek stałych takich jak np. kurz, poprzez całkowite uszczelnienie, a symbol 9K definiuje ochronę przed wpływem wody pod wysokim ciśnieniem oraz czyszczenia parą.Optymalna ochrona przed korozją i wysoka odporność na zabrudzenia zapewniają maksymalna czystość i sterylność, zwłaszcza w procesach "otwartych" , w czasie których produkty mają bezpośredni kontakt z urządzeniami wchodzącymi w skład linii produkcyjnej. Ochrona IP69K w jednostkach operatorskich zapewnia optymalne warunki pracy w tych sektorach przemysłu, gdzie higiena jest warunkiem podstawowym.

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również