IPOsystem z godłem „Teraz Polska”

©

Udostępnij:

 

IPOsystem – inteligentny system samodzielnie zarządzający produkcją stworzony przez firmę UIBS Teamwork z Rybnika, został nagrodzone w kategorii „Innowacje” w tegorocznej XXV edycji prestiżowego konkursu „Teraz Polska”. Efekt pracy polskich specjalistów ma szansę zrewolucjonizować polską i światową gospodarkę.

Podczas Koncertu Galowego, który odbył się 8 czerwca w Warszawie, wręczone zostały statuetki laureatom konkursu „Teraz Polska”. Wśród nagrodzonych byli także przedstawiciele UIBS Teamwork, którzy odebrali nagrodę za IPOsystem (Intelligent Production Organization System). Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, które już zostało z powodzeniem wdrożone w kilku polskich przedsiębiorstwach. Tym razem zalety IPOsystem zostały docenione przez ekspertów Kapituły „Teraz Polska”.- To dla nas ogromny zaszczyt. Jako laureaci jubileuszowej edycji „Teraz Polska” znaleźliśmy się w bardzo zacnym gronie firm i instytucji do tej pory uhonorowanych tym prestiżowym wyróżnieniem. Jest ono dla nas tym cenniejsze, gdyż podkreśla polski rodowód produktu, który stanowi innowacyjną rewolucję w zarządzaniu procesami produkcji - powiedział po odebraniu nagrody Krzysztof Fiegler, współwłaściciel UIBS Teamwork i dyrektor handlowy. Nagroda w kategorii „Innowacje” została wręczona w ramach konkursu „Teraz Polska” po raz ósmy.

- To pierwszy tego typu system na świecie, który samodzielnie optymalizuje proces produkcji, pozwalając na pełne wykorzystanie zasobów produkcyjnych, dostępnych w danych warunkach - dodał Bartłomiej Skowron, współwłaściciel UIBS Teamwork, dyrektor Działu Informatyki i Rozwoju Produktu, który osobiście odebrał statuetkę „Teraz Polska” podczas uroczystego Koncertu Galowego.

Samodzielność, szybkość i precyzja działania decydują, że IPOsystem jest innowacją, która zastosowana na masową skalę jest w stanie zrewolucjonizować globalną gospodarkę. Koszty implementacji tego systemu zwracają się w ciągu roku od jego uruchomienia. Szybko widoczne są także tego efekty: firmy, które zdecydowały się na jego wdrożenie zwiększają zdolności produkcyjne, minimalizują zbędne koszty, podnoszą jakość i bezpieczeństwo wytwarzanych towarów. IPOsystem został zaimplementowany już w 5 firmach. W trakcie realizacji jest kolejnych 10 wdrożeńKonkurs „Teraz Polska” jest realizowany od 25 lat. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach „Polskiego Programu Promocyjnego” prowadzonego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Celem programu jest propagowanie nowoczesnych metod produkcji i zarządzania, jak również wspieranie działających na rynku krajowym przedsiębiorstw w budowaniu i umacnianiu ich marek. W ramach Konkursu „Teraz Polska” wyłaniana jest grupa najlepszych produktów i usług, które - dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym - wyróżniają się na rynku.


Kapitułę Godła „Teraz Polska” tworzy jury, które wybiera Laureatów Konkursu, przyznając im prawo do posługiwania się wyróżnieniem. Kapitułę tworzy 26 uznanych autorytetów życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, naukowego i politycznego, powoływanych przez Fundatorów oraz Patrona Honorowego - Prezydenta RP. Kapitule przewodniczy prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk w latach 2007-2015.

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również