Istota materii

Preview
Targi w Krakowie
Reklama
Reklama

Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-EXPO na stałe wpisały się w kalendarze specjalistów z branży. Nikogo nie powinno to dziwić. Wydarzenie już dawno wyszło poza ramy tradycyjnych targowych prezentacji ofert czołowych firm z branży materiałów kompozytowych. 

Niegdyś aluminium zastąpiło stal. Obecnie to kompozyty coraz częściej wypierają tradycyjne materiały stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Za ich sprawą rewolucja przemysłowa nabiera zupełnie innego wymiaru. Kompozytowe materiały przyszłości po raz kolejny będzie można zobaczyć podczas 8. Międzynarodowych Targów Kompozyt-EXPO, odbywających się w dniach 11-12 października w EXPO Kraków.

Reklama

Międzynarodowa obsada

Targi Kompozyt-EXPO są jednym z najważniejszych spotkań branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok przybywa wystawców, chcących zaprezentować swoją ofertę by zaistnieć na rynku bądź umocnić na nim pozycję. W najbliższej edycji wydarzenia udział potwierdziło ponad 230 firm m.in. z Białorusi, Czech, Chin, Francji, Holandii, Iranu, Japonii, Polski, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Reklama

Nowości na targach

Czym zaskoczą w tym roku wystawcy? Baczną uwagę należy zwrócić m.in. na dodatek umożliwiający zwiększenie udziału procentowego wypełniaczy w kompozycie, poprawiający lejność żywicy, odporność na ścieranie, pozostawiając gładką powierzchnię, który zostanie zaprezentowany przez firmę Aurum Sp. z o.o. Chemicals Sp. K. Z kolei firma Trokotex Polymer Group przedstawi innowacyjne pręty kompozytowe, które coraz częściej znajdują zastosowanie w budownictwie jako alternatywa zbrojeń stalowych.

Sportowe oblicze kompozytów

Nowością tegorocznej edycji jest Strefa Active Zone. Zostanie w niej zaprezentowany sprzęt sportowy, do produkcji którego użyto innowacyjnych materiałów kompozytowych. Na Zwiedzających czekają m.in. bolidy wyścigowe, bezzałogowy samolot AERO TEAM ILK AGH, łódź AGH Solar BOAT, motocykl elektryczny AGH EMOTO, łazik, rakieta AGH Space Systems czy kajaki z firmy Tedi Sport. Natomiast na stoiskach Wystawców będzie można zobaczyć m.in. maszyny służące do produkcji i obróbki włókien, oprogramowanie do projektowania czy modelowania, wyroby z kompozytów metalowych, kompozyty ceramiczne i konstrukcyjne oraz biokompozyty. W trakcie pokazów technicznych firmy przedstawią wiele innowacyjnych produktów i rozwiązań oraz możliwości ich zastosowania w praktyce.

Program towarzyszący

Każdej edycji targów Kompozyt-EXPO towarzyszy – poza prezentacją najnowszych na rynku technologii i materiałów – bogaty program merytoryczny. Nie inaczej będzie i w tym roku. Na zwiedzających czeka solidna dawka fachowej wiedzy, przekazana przez najlepszych ekspertów z branży i naukowców wiodących uczelni technicznych w Polsce. W specjalnie przygotowanej Strefie Pokazów Technicznych Fundacja Inicjatyw Innowacyjnych przeprowadzi nabór na bezpłatne usługi badawcze dla firm z branży kompozytowej, a Louis-Hubert Guilloux z firmy Scott Bader przedstawi nową generację żelkotów o bardzo niskiej lub zerowej zawartości styrenu. Ciekawie zapowiadają się również seminaria, organizowane we współpracy m.in. z Polskim Towarzystwem Materiałów Kompozytowych i Akademią Górniczo-Hutniczą pt. ”Kompozyty w pracach badawczo-rozwojowych jednostek naukowych w Polsce”.

Szczegółowy program towarzyszący znajduje się na stronie www.kompozyty.krakow.pl

Szersze horyzonty

Równocześnie z Międzynarodowymi Targami Kompozyt-EXPO odbędą jeszcze dwie imprezy przemysłowe: 3 Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4Insulation oraz 2. Targi Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE. Połączenie tych wydarzeń zwiększy możliwość nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych.

Najważniejsze wydarzenie dla branży kompozytów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej odbywa się w dniach 11-12.10.2017 r. na terenie EXPO Kraków.

Źródło: EXPO Kraków

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama