JA Solar dostarczy moduły do największego projektu solarnego na Filipinach

© CC/Wikimedia

Udostępnij:

Firma ogłosiła realizację dostawy modułów o mocy 92,5 MW do największego projektu fotowoltaicznego na Filipinach.

Dzięki inwestycji, zakłady znajdujące się w Cadiz City w prowincji Negros Occidental osiągną moc całkowitą w wysokości 132,5 MW, z czego 92,5 MW generowanych będzie przez moduły JAP6-72 310 W JA Solar. Prowincja Negros Occidental umiejscowiona jest w okolicy równika, a zakłady umieszczone są w odległości około 3 km od brzegu. Maksymalna prędkość wiatru zarejestrowana w zakładach osiągnęła 56 metrów na sekundę (125 mil na godzinę). Mocne wiatry w połączeniu z wilgocią i słonym powietrzem oznaczają, że moduły solarne muszą charakteryzować się wysoką wydajnością i być odporne na degradację indukowanym napięciem PID, korozję pod wpływem słonej bryzy oraz wpływ wiatru.JA Solar twierdzi, że wytwarza moduły o największej w branży odporności na PID. W sierpniu ubiegłego roku firma ogłosiła, że polikrystaliczne moduły RIECIUM przeszły 500-godzinny test PID przeprowadzony przez organizację TÜV SÜD. Testy przeprowadzono w ekstremalnych warunkach 85 stopni Celsjusza, 85% wilgotności względnej i 1000 woltów obciążenia systemowego.

W marcu tego roku moduły fotowoltaiczne firmy JA Solar odporne na działanie słonej bryzy przeszły test podwójnego standardu IEC 61701 na korozję pod wpływem słonej bryzy (poziom 6) przeprowadzony przez organizację TÜV NORD. Po 112 dniach testów moduły wykazały spadek mocy o mniej niż 2%. Pod względem wydajności obciążenia moduły JAP6.

Źródło: Centrum Prasowe PAP, JA Solar Holdings Co., Ltd.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również