Jak ekologicznie czyścić maszyny?

Mewa Bio-Circle, czyszczenie maszyn © Mewa

Udostępnij:

Regularne czyszczenie maszyn i narzędzi wpływa na ich dłuższy, bezproblemowy żywot. Jak jednak robić to, by pozostać w zgodzie z naturą? Rozwiązaniem może być myjka Mewa Bio-Circle, zaopatrzona w wannę i pędzel, wykorzystująca naturalne mikroorganizmy, które powodują biologiczny rozkład tłuszczów i olejów.

Urządzenie do czyszczenia części Bio-Circle różni się od standardowych urządzeń do mycia na zimno tym, iż nie wykorzystuje ono szkodliwych dla zdrowia substancji, albowiem stosowany do czyszczenia płyn w ogóle nie zawiera rozpuszczalników. Urządzenie nie emituje także lotnych związków organicznych. To sprawia, iż chronione jest zarówno ludzkie zdrowie, jak i środowisko naturalne. Płyn do czyszczenia wykorzystywany w myjce ma przyjemny zapach świeżych, zielonych jabłek, co czyni prace z urządzeniem jeszcze bardziej komfortową.Generalnie myjka Mewa Bio-Circle przeznaczona jest do czyszczenia części wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, ale również z wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Dzięki zastosowaniu inhibitora korozji, w trakcie czyszczenia przy pomocy Mewa Bio-Circle aluminium nie pokrywa się nalotem, jak to ma miejsce w przypadku stosowania standardowych urządzeń do mycia na zimno.

- Badania porównawcze wykazały, iż urządzenie MEWA Bio-Circle bardzo dobrze sprawdza się przy usuwaniu zanieczyszczeń w postaci olejów i tłuszczów, a także pozostałości po procesie krakingu - mówi Daniel Krause, asystent handlowy kierownictwa oddziału firmy Mewa w Weil im Schönbuch.

W takich właśnie zastosowaniach wodnisty i ph neutralny biologiczny płyn do czyszczenia objawia cały swój potencjał w zakresie czyszczenia. Bez problemu usuwa również organiczne związki chemiczne, takie jak np. cukier, wykorzystywany w przemyśle spożywczym, czego nie da się zrobić używając zwykłych rozpuszczalników.

W jakich zastosowaniach myjka Mewa Bio-Circle jest szczególnie efektywna?
Szczególne dobrze to urządzenie do czyszczenia, wykorzystujące mikroorganizmy, radzi sobie z usuwaniem takich zanieczyszczeń jak:

  • tłuszcze i oleje,
  • sole,
  • wiórki i pył,
  • cukier,
  • zapieczone pozostałości po procesie krakingu.

Ekologiczna myjka nie nadaje się natomiast do usuwania lakierów, farb, żywic, silikonów oraz biocydów. Te substancje nie mogą być wprowadzane do systemu urządzenia, bowiem są one szkodliwe dla mikroorganizmów.Nie tylko czyściwa można wynajmować…
Myjka Mewa Bio-Circle stanowi rozszerzenie oferty serwisowej w zakresie tekstylnych czyściw wielokrotnego użytku firmy i można je wynająć. Serwis urządzenia obejmuje dostawę i szkolenie, uzupełnianie płynu czyszczącego, wymianę zintegrowanych filtrów, bezpłatną wymianę części szybko zużywających się oraz wymianę uszkodzonych części w ciągu 24 godzin.

Źródło: Mewa

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również