Jak najprościej zabezpieczyć maszyny i urządzenia?

Satech, zabezpieczenia urządzeń, Astat, panele siatkowe © Satech

Udostępnij:

Modułowe wygrodzenia bezpieczeństwa firmy Satech idealnie nadają się do łatwego i ekonomicznego zabezpieczenia urządzeń, maszyn i linii technologicznych przed dostępem ludzi i ich częściami ciała. Dodatkowo zabezpieczają przed potencjalnie silnym oddziaływaniem niebezpiecznych elementów emitowanych z wnętrza strefy.

Do dyspozycji jest sześć systemów, które można modyfikować, dostosowując je do potrzeb klienta. W ofercie do wyboru są różne rozmiary słupków. Możliwe jest też wykonanie ich bez słupków, co jest idealnym rozwiązaniem dla przestrzeni magazynowych, ciągów komunikacyjnych oraz tanich maszyn niskiego ryzyka. Panele siatkowe występują z ramą lub bez ramy, co umożliwi szybkie i łatwe dopasowanie do wymaganych kształtów.Barwa wykonania

Nadzorowanie pracy maszyny odbywa się przez siatkę, dlatego ważne jest, aby miała wysoką przejrzystość. Im ciemniejsza jest siatka, tym jest wyższa przejrzystość, dlatego też panele siatkowe firmy Satech wykonywane są w kolorze czarnym – RAL9005.

Ponadto klient ma do wyboru panele wypełnione metalową płytą, płytą przezroczystą lub wersje mieszane. Dodatkowym atutem są różne sposoby montażu paneli do słupków w zależności od aplikacji. Występuje montaż za pomocą opatentowanych przez Satech specjalnych uchwytów, które umożliwiają bardzo szybki montaż i demontaż paneli. Są również tradycyjne więzione śruby, które charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz podstawy z zaciskiem imadłowym dla systemów bezsłupkowych.Wiele sposobów realizacji 

Ponadto wygrodzenia bezpieczeństwa firmy Satech powalają na ich montaż z panelami siatkowymi już od 12 cm od strefy niebezpiecznej — jest to idealne rozwiązanie dla firm, które posiadają duży park maszynowy i nie mają możliwości odsunięcia wygrodzenia na większy dystans. Kolejną zaletą jest to, że firma Satech może pomalować proszkowo farbą epoksydowo-poliestrową zarówno panele siatkowe, jak i z blachy na dowolny kolor RAL wskazany przez Klienta. W standardzie firmy występują takie kolory jak RAL1021, RAL7035, RAL9005. Firma Satech posiada ponad 350 rozwiązań pozwalających na bezpieczny dostęp operatora do maszyny poprzez różne drzwi jedno, dwu skrzydłowe, bramy przesuwne, składane na prowadnicy lub teleskopach, różnego rodzaju bramy uchylne w górę, jak również bardzo bogatą gamę urządzeń zabezpieczających drzwi i bramy oraz dodatkowe dedykowane akcesoria.

Firma Astat jest oficjalnym dystrybutorem firmy Satech w Polsce.

Źródło: Astat

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również