Japońskie wtryskarki elektryczne JSW

JSW

Energooszczędne i precyzyjne wtryskarki elektryczne o sile zwarcia do 3000 ton japońskiej firmy JSW, do zastosowań standardowych oraz specjalnych.

Wtryskarki z napędem elektrycznym, tzn. bez systemu hydraulicznego, zostały zaprojektowane w Japonii na początku lat 80-tych. Po dwóch dziesięcioleciach maszyny elektryczne opanowały rynek w znacznym stopniu – i to nie tylko w Japonii i Azji, gdzie udział w rynku wynosi już 70%, lecz od kilku lat również w Europie, gdzie sprzedaż co roku znacząco wzrasta.

Rozwój wtryskarek elektrycznych nie był dziełem przypadku. Był on raczej odpowiedzią na realne zapotrzebowanie w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Tak samo, jak sterowana komputerowo linia produkcyjna otwierała nowe możliwości w zakresie mechaniki, tak w pełni elektryczne wtryskarki otwierają nowe perspektywy dla wtrysku tworzyw sztucznych.

Techniczne właściwości oraz wysoka wydajność wtryskarek elektrycznych firmy JSW gwarantują użytkownikowi minimalne koszty produkcji, wyższą precyzję, doskonałą powtarzalność, redukcję ilości wadliwych wyprasek, optymalnie skrócone czasy cykli jak również znacznie obniżone zużycie energii przy równocześnie lepszej ochronnie środowiska oraz lepszych warunkach BHP.

 

Zalety wtryskarek JSW

 

Japońskie wtryskarki elektryczne JSW zdjęcie w treści artykułu

 

Precyzja

Gwarancja stabilnego procesu i doskonałej powtarzalności dzięki sterowaniu wszystkich ruchów w zamkniętych obwodach regulacji i ekstremalnie krótkim czasom reakcji. Duże możliwości nastaw i kontroli parametrów procesu oraz wysoka sprawność wtryskarek JSW przyczyniają się do produkcji wyprasek o najwyższej jakości.

Niezawodność

Bardzo stabilna konstrukcja maszyn JSW, powiązana ze sprawdzoną przez wiele lat technologią elektrycznych napędów, czynią te maszyny bardzo niezawodnymi. Również bardzo mała ilość części wymagających systematycznej konserwacji, przyczynia się do zwiększenia niezawodności.

Czystość

Dzięki elektrycznej koncepcji, tzn. bez systemu hydraulicznego, wtryskarki JSW są z natury czystsze i bardziej ciche niż maszyny hydrauliczne. Z tego powodu są szczególnie predysponowane do produkcji w czystej przestrzeni lub w kontrolowanej atmosferze.

Rentowność

Rentowność elektrycznych wtryskarek JSW wynika z bardzo niskich kosztów eksploatacji – to ich podstawowa przewaga względem konwencjonalnych hydraulicznych maszyn. Wtryskarki te zapewniają oszczędność energii nawet do 60%, bardzo niskie zapotrzebowanie na medium chłodzące, brak potrzeby usuwania zużytego oleju z układu hydraulicznego oraz niskie koszty konserwacji.

Do wyraźnego polepszenia rentowności wtryskarek JSW przyczyniają się również: zwiększenie produktywności (poprzez krótsze cykle), podwyższenie jakości produkcji oraz zmniejszenie liczby wadliwych wyprasek.

 

Elektryczna jednostka dostawna JSW do wtrysku dwukomponentowego

 

Elektryczna jednostka dostawna JSW serii „FLiP”- może zostać zmontowana zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej - po stronie przeciwnej do operatora jak i po stronie operatora. Możemy w ten sposób wtryskiwać kilka komponentów w jednym procesie.

W zależności od potrzeb wykorzystując jednostkę dostawną JSW można stworzyć gniazdo produkcyjne 2K.

W chwili obecnej dostępne są dwie wielkości jednostek dostawnych w zależności od średnicy ślimaka  od 10 do 72 cm3 objętości wtrysku.

Japońskie wtryskarki elektryczne JSW zdjęcie w treści artykułu

Źródło: Wadim Plast

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę