Jedyna taka huta w Polsce

©

Udostępnij:

Huta szkła TERMISIL jest jedynym zakładem w Polsce kraju produkującym naczynia ze szkła borokrzemowego. Warto przy okazji dodać, że również jeden z nielicznych w Europie. To nowoczesny zakład produkcyjny ze zmodernizowanymi liniami produkcyjnymi pracujący w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Firma ma własną markę szkła borokrzemowego TERMISIL.

Oferta huty obejmuje naczynia do przyrządzania, przechowywania oraz serwowania potraw. Firma nieustannie się rozwija, wzbogacając swoją ofertę o innowacje w dziedzinie szkła użytkowego. Przykładem jest stworzenie Systemu Grill&Drop, który wymusza obieg aromatów i pary wodnej. Zastosowanie ryfli szklanych na dnie naczynia chroni potrawę przed przywieraniem. Natomiast naniesienie kropli szklanych na pokrywę powoduje efekt równomiernego nawilżania potraw. Dzięki temu przygotowana potrawa jest zawsze soczysta i smaczna. Naczynia z Systemem Grill&Drop wytrzymują zakres temperatur od -40 do +300°C, nadają się do zmywarek i są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Ponieważ System ten został opatentowany, naczynia Grill&Drop można już kupić zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach na całym świecie.

Huta Szkła Wołomin od wielu lat współpracuje z doświadczonymi projektantami, którzy dbają o niepowtarzalny i miły dla oka design produktów, aby w ten sposób zachęcić i zaciekawić społeczność nowościami związanymi z tematyką szkła użytkowego i możliwościami jego wykorzystania. Obecnie partnerem w działaniach Huty Termisil jest między innymi Agnieszka Bar, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, która w 2007 roku obroniła dyplom magisterski na kierunku Wzornictwo, ze specjalizacją Projektowanie szkła. Projektowane przez nią szklane przedmioty łączą funkcjonalność z nietypowym podejściem do tworzenia. Dzięki temu szybko zyskały popularność. Projekty, jakie udało się jej zrealizować do tej pory to m.in. wazon „Group Vase" (2008), naczynia „Break Time!"(2009), kieliszki „Dotknięte"(2010). Jej dzieła były prezentowane w Pradze, Saint Etienne, Brnie, Belgii, czy też na wystawie Gdynia Design Days, gdzie cieszyły się dużą popularnością i uznaniem.Naczynia oferowane przez hutę TERMISIL mają również wartość dodaną - są to w 100% polskie produkty. Aby podkreślić ten fakt, TERMISIL Huta Szkła Wołomin patronuje akcji „590 powodów... aby kupować polskie produkty". Jest to akcja zrzeszająca polskich producentów, mająca na celu pobudzenie konsumentów do kupowania produktów wytworzonych w naszym kraju. Takie działania wspomagają polską gospodarkę. Kupowanie rodzimego produktu oznacza, że pieniądze z jego sprzedaży trafiają do polskiego producenta, co ma bezpośredni wpływ na wypłacane przez niego wynagrodzenia oraz płacone przez niego podatki w Polsce.Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również