JEDYNKA® ANTYKOROZYJNA – metoda na rdzę

©

Udostępnij:

Brunatny nalot na metalowych ogrodzeniach, balustradach i bramach pojawia się deszczową jesienią i zimą. Popularnie nazywany rdzą, jest wielkim zagrożeniem dla wszelkich metalowych elementów znajdujących się na zewnątrz domów. Aby je chronić, warto użyć JEDYNKI® ANTYKOROZYJNEJ - specjalnej farby podkładowej ze sposobem na rdzę.

Korozja to powolny proces, który dotyka większość metali, szczególnie gdy przedmioty z nich wykonane służą nam od lat. Oznaką korozji jest w pierwszej kolejności utrata metalicznego połysku powierzchni, a jeśli w porę nie zareagujemy, nastąpi załamanie się jej struktury. Dlatego też niezbędne jest zabezpieczanie metalowych sprzętów, szczególnie gdy są one użytkowane na zewnątrz.Przed przystąpieniem do malowania farbą podkładową należy pamiętać,
o dokładnym oczyszczeniu powierzchni. Im staranniej to zrobimy tym większa będzie trwałość dekoracyjnych powłok malarskich wykonanych na koniec. Jeżeli metalowe balustrady, stoliki czy rynny nie były wcześniej malowane lub widoczne są już na nich ślady korozji, konieczne jest użycie farby antykorozyjnej takiej jak JEDYNKA® ANTYKOROZYJNA. Ta podkładowa, bardzo wydajna farba tworzy na metalowej powierzchni silnie przylegające do podłoża warstwy. Receptura produktu, na bazie żywicy alkidowej oraz niskoaromatycznej benzyny, zapewnia doskonałą ochronę ogrodzeń, bram i innych metalowych elementów.

Co robić jeśli metalowe powierzchnie były już zabezpieczane w ubiegłych sezonach? JEDYNKA® ANTYKOROZYJNA przeznaczona jest do renowacyjnego gruntowania powierzchni elementów stalowych oraz żeliwnych i można ją stosować na powierzchniach uprzednio malowanych preparatami na bazie żywicy alkidowej. Farba tworzy matowe powłoki i sama w sobie zapewnia bardzo estetyczny efekt dekoracyjny emalii nawierzchniowej. Można ją również stosować jako podkład pod dekoracyjne emalie alkidowe, wodorozcieńczalne
i chlorokauczukowe, i wówczas spełnia jedynie swoją główną rolę - antykorozyjnej ochrony powierzchni metalowych.

JEDYNKA® ANTYKOROZYJNA jest łatwa w użyciu - można ją aplikować pędzlem, wałkiem lub natryskiem pneumatycznym. Przy większym zagrożeniu korozją warto nałożyć 2 warstwy produktu.Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również