Jetter prezentuje nowy sterownik wysokiego poziomu

©

Udostępnij:

Firma Jetter poszerza swoją serię sterowników JetWeb o nowe urządzenie JetControl 940MC.

Urządzenie to zostało opracowane głównie z myślą o aplikacjach obejmujących dużą liczbę systemów ruchomych o krótkich cyklach i dużej dynamice. Należą do nich np. aplikacje wykorzystujące kontrolę drogi i interpolację, a także takie funkcje technologiczne, jak zamykanie butelek nakrętkami, tryb pracy napędów „electronic gearing" (przekładnia elektroniczna), funkcje nawijania uzwojeń itp.
W porównaniu z dostępnymi do tej pory sterownikami z serii JetControl, sterownik JetControl 940MC może być rozszerzany o jeszcze większą liczbę modułów peryferyjnych i modułów dodatkowych osi. JetControl 940MC jest programowany za pomocą języka wysokiego poziomu JetSym STX, który umożliwia wykorzystywanie wielozadaniowości. Stanowi to zasadniczą różnicę w porównaniu z klasycznymi sterownikami PLC.
Dla sterownika JetControl 940MC dostępne są ponadto różne interfejsy (Ethernet, CAN,
szeregowy, USB). Jako sieć komunikacyjna stosowany jest standard Ethernet TCP/IP. W ten sposób można przy pracy z tymi układami korzystać z usług sieciowych, takich, jak HTTP, FTP czy usługi e-mail znanych użytkownikom korzystającym z sieci JetWeb.www.jetter.de

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również