JR Holding zapowiada większe zyski w tym roku

©

Udostępnij:

Nisza na rynku nieruchomości komercyjnych i inwestycje w OZE, zwłaszcza w fotowoltaikę, to dwa filary, na których chce budować swoje zyski krakowska spółka JR Holding, notowana na NewConnect. W ubiegłym roku grupa kapitałowa zarobiła 6,61 mln zł, ponad dwa i pół razy więcej niż w 2014 r. Na ten rok zapowiada dalszą poprawę wyników. Zamierza się również dzielić zyskiem z akcjonariuszami.

Zeszły rok zakończyliśmy rekordowym zyskiem – ponad 6,6 mln netto. Ten rok będzie dużo lepszy – zapowiada w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor January Ciszewski, prezes zarządu JR Holding. – W tym roku jest wniosek zarządu, żeby po sprzedaży galerii wypłacić dywidendę zaliczkową za 2016 rok w wysokości od 4 do 15 groszy. JR Holding z założenia ma być spółką dywidendową i to chcemy rozpocząć od tego roku. Założenia są takie, że co roku ma być wypłacana dywidenda.W ubiegłym roku JR Holding miał 12,8 mln zł całkowitych przychodów netto, niemal dwa razy tyle, co rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 6,61 mln zł wobec 2,6 mln zł w 2014 roku. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy grupa odnotowała już 2,62 mln zł przychodów netto, podczas gdy w analogicznym okresie ub.r. było to 760 tys. zł. Ostateczna decyzja o dywidendzie podjęta zostanie po sfinalizowaniu sprzedaży Galerii Ramzes w Zielonej Górze. JR Holding przymierzał się do jej sprzedaży już w ubiegłym roku, jednak wówczas do transakcji nie doszło. Jako cenę sprzedaży wymieniano wtedy kwotę 11,5 mln zł.

Inwestujemy w nieruchomości komercyjne, znaleźliśmy niszę inwestycyjną, która polega na poszukiwaniu i kupowaniu biurowców klasy B i klasy C, w które inne podmioty nie inwestują, bo uważają, że nie ma na nich zarobku – mówi January Ciszewski. – My uważamy, że jest w nich potencjał rozwojowy, umiemy go wydobyć, co widać po naszych wynikach, które z roku na rok są coraz lepsze.

Choć zasadniczym rynkiem działalności spółki i spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej są nieruchomości komercyjne, w ubiegłym roku JR Holding zdecydował się na rozpoczęcie działalności w branży OZE, zwłaszcza fotowoltaice, poprzez swoje dwie spółki: Columbus Energy oraz Portal ŚwiatOZE.pl. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy roku z wynajmu nieruchomości komercyjnych grupa uzyskała 823 tys. zł przychodów netto, o 8 proc. więcej niż przed rokiem. Pozostała kwota 1,8 mln zł przypadła na fotowoltaikę.Decyzja została podjęta po analizie rynku. Z tego powodu mamy coraz większe przychody. Rynek zaczyna nas dostrzegać i doceniać, obroty są coraz większe, spółka weszła w zeszłym roku do indeksu NC Lead największych i najbardziej płynnych spółek na NewConnect. Jesteśmy zadowoleni z decyzji, które podjęliśmy. Będzie to druga nasza największa odnoga, po nieruchomościach – deklaruje prezes zarządu JR Holding.

Źródło: Newseria

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również