Jubileusz Festo

Preview
MM
Reklama
Reklama

W dniach 23 i 24 kwietnia br. miały miejsce Jubileuszowe Dni Festo związane z 25-leciem istnienia Festo Polska. Polski odział firmy Festo AG & Co. KG (która swoja centralę ma w Esslingen w Niemczech) został utworzony w 1989 r., jak na lidera przystało już na samym początku przemian ustrojowo gospodarczych. Festo było jednak obecne w Polsce już wcześniej, ponieważ od 1975 r. funkcjonowało w naszym kraju poprzez Biuro Informacji Handlowej.

Obchody jubileuszowe miały bardzo uroczysty charakter. Wśród zaproszonych gości znalazła się zarówno kadra zarządzająca przedsiębiorstw, z którymi Festo na co dzień współpracuje, jak i przedstawiciele świata biznesu, nauki i polityki.

Reklama

O doniosłości wydarzenia świadczyła również obecność najważniejszych przedstawicieli centrali firmy, wśród których znaleźli się m.in. dr Wilfried Stoll (właściciel koncernu Festo), dr Eberhard Veit (prezes zarządu) oraz dr Gian Paolo Arosio (szef sprzedaży koncernu).

 

  Pierwszy dzień obchodów rozpoczął się spotkaniem w Centrum Nauki Kopernik (CNK). Miejsce wybrano nieprzypadkowo. Jak podkreślał podczas swojego wystąpienia prezes Festo Polska Andrzej Soldaty, firma jest bardzo mocno zorientowana na innowacyjność i technologie przyszłości, przez co silnie powiązana ze sferą nauki i transferu wiedzy.

Jako lider innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyki przemysłowej i automatyzacji procesów, koncern wprowadza rocznie na całym świecie ok. 100 nowych produktów i posiada 2900 patentów. Podczas spotkania w CNK uczestniczy bezpośrednio mogli zapoznać się z niektórymi z najnowocześniejszych rozwiązań m.in. w zakresie nadprzewodników, technologii bionicznych, czy też autonomicznego sterowania.

Powiązane firmy

Reklama

Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia była uroczysta gala, która odbyła się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Gala była dobrą okazją dla gości do gratulacji i podziękowań za współpracę. Wśród osób wygłaszających okolicznościowe przemowy znalazła się m.in. Elżbieta Bieńkowska, Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług oraz przedstawiciele instytucji rządowych i ambasady niemiec.

Podczas drugiego dnia uczestnicy jubileuszowych obchodów zostali zaproszeni do siedziby polskiego oddziału w Jankach. W programie tego dnia znalazły się atrakcyjne wykłady oraz pokazy rozwiązań technicznych.

Jubileusz firmy wypadł bardzo okazale, a zaproszeni goście opuszczali Festo, będąc pod wrażeniem zaprezentowanych technologii i gościnności.

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama